קווי הגנה אפשריים בעבירות מין

כיצד מתכוננים לחקירת משטרה

האמת היא קו הגנה מובחר. חובה לזכור זאת.

קווי הגנה אפשריים בעבירות מין, לא אחת שיושבים עם נחקר בעבר, עתה עם כתב אישום, בעבירות מין , דנים בשאלה למה לא מסר את כל האמת בחקירתו במשטרה. קשה למצוא הסבר מרגעים אלה. לא אחת, אנשים בורחים מהאמת בשל שיקולים משפחתיים וכו. לדוגמה: אדם שבגד באישתו עם נערה אחרת, הוא, לא אחת, ינסה להכחיש קשר מיני עם האישה האחרת מתוך פחד מהאישה.

מהו קו הגנה בעבירות מין?

הוא הסבר אשר מאפשר להוביל לסגירת התיק הפלילי או הקטנת החשדות/אישומים. לנחקרים רבים אין ראיה של העתיד, הם לא מבינים מה חשוב פרט זה או אחר, שימת דגשים בעבירות מין, ראשית חשוב להכיר בעובדה כי רק בזכות הכנה יסודית לחקירה במשטרה יהיה ניתן להשתמש בחלק מאותם קווי הגנה.

לא פעם, רבים אשר מואשמים בביצוע עבירות מין אלו אנשים נורמטיביים, אשר כל רצונם הוא רק לסיים את ההליך הפלילי בצורה המהירה ביותר. לכן, הם חשים את עצמם כנאלצים למסור גרסה לא מלאה, שלא לומר על, להודות באשמה. דוגמה: בעבר היה לי תיק במסגרתו הנאשם קיבל מידע מהחוקרת שהיא ממהרת, בנסיבות אלה הוא התבקש לוותר על עורך הדין יעוץ, על מנת לסייע לחוקר ללכת מהר לענייניו האישיים. כמה שזה לא נישמע אמין, הוא הסכים.

זכרו תמיד : אל תחשבו על טובת החוקר! אלא רק על טובתכם האישית!

החוקר הוא לא חבר שלכם, הוא לא שם בשביל לעזור לכם והוא יעשה הכל בכדי להגיע אל מלכת הראיות הלא היא הודאה באשמה. הוא יכול לשקר, הוא יכול לא לומר אמת, הוא יכול להגזים ובכלל לתפלל את המערכת הרגשית שלכם. הכל חלק מ"חוקי משחק" מקובלים בעולם של החקירות הפליליות.

הכלי שלך להתגונן מול המציאות הזאת היא עורך הדין הפלילי. עורך הדין הפלילי נותן לך משהו שונה, הוא ממקם את האירועים והאמירות בזמן עתיד. היינו מה יהיו בזמן עתיד התוצאות של מה שאתה אומר ברגע זה או אחר. מדובר בכלי רב עוצמה שמעניק כוח רב לך הנחקר. שאתה יודע את התוצאות יש לך כוח בזמן הווה.

עימות וקווי הגנה בעבירות מין

חובה לזכור, אין בחירה בכמה קווי חקירה וקווי הגנה מתחלפים. הכוונה בקווי חקירה, היא שהתלונה משתנה. לדוגמה: לקוח של המשרד נחשד בכך שקיים מין אוראלי עם בחורה בכוח (הוא ירד לה) הוא סיפק הסבר מלא, בחקירה הבאה, היה עימות, העבירה לה טענה המתלוננת הייתה שאחרי המין האוראלי שהיא בהסכמה – הוא ביצע מין אנאלי בבחורה ללא הסכמה. כאן הוא היה קשוב מספיק לנסות להבין את השינוי בגרסאות. תשומת הלב כאן הובילה את התיק לסגירה.

קווי הגנה מתחלפים בעימות אינו דבר אפשרי, הדבר מתקיים שאדם מתקשה לעמוד מאחורי הדברים שאמר בחקירה. לדוגמה בחקירה הכחיש כל קשר ואילו בעימות שהמתלוננת מולו הוא משנה את הגרסה לאירוע בהסכמה. כמובן מדובר באירוע לא הגיוני, שמפחית מאוד מרמת האמון באיש. אבל אירוע שמתקיים רבות. עורך דין פלילי אמור לנסות למנוע אירועים מסוג זה תחת ההסבר של התפתחות החקירה.

למה קשה במיוחד להתמודד עם חשד לעבירת מין?

בנוסף להיבט הראיתי יש בושה, לא פעם, הרי שהיצר יורד, גם מעשים שהיו חוקיים לחלוטין פתאום הופכים להיות הרבה פחות נעימים להסבר.

אולם בחקירת עבירת מין, חשוב להבין בפני מה אתם עשויים להתמודד במקרה שלכם. התמודדות עם האשמות בביצוע עבירות מין הן מורכבות מאוד. לא אחת מדובר על מילה כנגד מילה.

לא אחת בעת החקירות יש לנחקר את התחושה שהחוקרים מאמינים למתלוננת, והוא מוותר ממש. מדובר בטעות קשה. חובה להלחם על הגרסה שלכם. להציג אותה, להציג פרטים, להוביל את המשטרה לבדוק את מה שלכם חשוב להציג.

עורך דין פלילי במרכז יכול במקביל לסיפור העובדתי שלכם לנסות להוביל את החוקרים שיבצעו את תפקידם. לא אחת אתה תשהה בחדרי מעצר, שם עצורים אחרים ינסו לבלבל אותך, לספר לך על עורך דין פלילי מומלץ זה או אחר. או לתת לך גישה למכשיר נייד על מנת שתתקשר למתלוננת לשוחח עמה. מדובר בטעויות קשות, תרגילי חקירה במרבית המקרים. במקרים אחרים שטויות של עצורים. בנסיבות אלה אני ממליץ, תמיד שאפשרי הדבר, לבוא להתייעץ בעורך דין פלילי עוד לפני החקירה הראשונה – במשרד.

יש כוח לייעוץ במשרד! יש כוח אדיר לייעוץ שאתה מקבל שאינו בחדרי המעצר! הייעוץ במשרד אפקטיבי הרבה יותר, אני לא מזלזל בייעוץ בחדרי החקירות, אולם שם מדובר בייעוץ יחסית קצר, עם לחץ זמנים ולא אחת עם אזיקים על הרגליים, מה שמוביל נחקרים רבים לחוסר יכולת לחשוב באופן סדיר.

לסיכום

קווי הגנה אפשריים בעבירות מין בהם יכול כל סנגור פלילי לבחור ולהנחות את לקוחותיו כיצד עליהם לנהוג. בזכות בחירת קו ההגנה הנכון עבורכם אתם יכולים למצוא את עצמכם מסיימים את ההליך הפלילי במהירות ובצורה נכונה ביותר עבורכם.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7