עימות בעבירות מין

איך להתמודד עם מציצנים

חקירת עבירות מין הן כר נרחב לתרגילי חקירה לרוב.

אחד מתרגילי החקירה המקובלים במיוחד בעבירות מין הוא העימות בעבירות מין. בפרק זה אנסה להסביר מעט על העימות.סוגי עבירות מין

העימות, נועד לבצע אימות ועימות בין הגרסאות השונות, הכל על מנת להגיע להבנה מה התקיים בין שני אנשים שבמרבית המקרים אין לנו כלים נוספים לצורכי ההבנה.

העימות יכול להתקיים בהפתעה, אפילו בהפגשה "מקרית" אפילו בסוג של שיחת טלפון יזומה. (אז נקרא לאירוע הפגשה).

לעימות יש היבט נפשי מורכז שמונע לא אחת מהנחקרים בו והמתעמתים בכלל להיות מסוגלים לספר את האמת שהם חשים שראוי היה לספר.

עימות בעבירות מין

עצם המילה "עימות" מפחיד נחקרים, ראוי לזכור, הם נמצאים במצב נפשי לא פשוט מעצם החקירה, הכניסה לשדה לא מוכר מפחידה. בנוסף, ההפגשה עם הצד האחר, ההבנה שהחיים יכול וישתנו, כל אלה אינם מצד טבעי לאיש.

אפשרי בהחלט לומר כי יש משהו אלים בעימות, יש משהו אלים בעצם ההפגשה. לא כולם בנויים לאירוע שכזה. לא פעם הצעקות מחדרי העימות הן עד לב השמיים.

אבל צעקות ולחצים נפשיים הם רק תפאורה לאחד האירועים המהותיים ביותר של החקירה הפלילית בעבירות מין.

בפרק זה ננסה לעמוד על חלק מהשלבים בו.

אתה כנחקר נדרש לעשות משהו שהוא חורג, לא אחת, מהאופי העצמי שלך. אתה נדרש להילחם ממש בטענות כנגדך. יש צורך לשם כך לבצע סידרה לא מסתיימת של תרגילי נחקר, בדיקות פוליגרף, חיפוש אחרי צילומים ועוד ועוד.

כיצד נראית חקירת עבירות מין?

חקירת עבירות מין אמורה להיות כמו כל עבירה אחרת, אולם יש לנו בעיה קלה, או אפילו קשה. חלק עצום מהתלונות הן שנים אחרי, או אפילו זמן קצר אחר, הן בלי ראיות התומכות בתלונה. אנשים לא זוכרים כל פרט מהעבר, המתלוננת שבנתה את הסיפור ימים ולילות לפני התלונה – זוכרת גם זוכרת.

כאשר יש ראיות שתומכות בתלונה על עבירת המין, הן , פעמים רבות, ראיות מטעם, היינו המתלוננת יצרה את אותן הראיות, בכוחה שלה. אנשים יכולים לחיות אירוע שלא התקיים ובקלות.

השגת עדי תמיכה בעבירות מין

לדוגמה: היא מספרת את הסיפור לחברות. לאחרונה נתקלתי במתלוננת שהלכה לפסיכולוגית לצורך בניית תעוד. הפסיכולוגית המומחית לעבירת מין באה להעיד והיא עצמה סיפרה על כך שלא אחת לכדה שקרניות שבאו אליה על מנת לבנות תיעוד – בלי שהיה דבר אמת מאחורי התלונה.

היינו המתלוננת על עבירת מין יודעת מה בית המשפט מחפש – ובונה את התיעוד בהתאם. המטרה של עורך הדין הפלילי היא לגלות את הבקיעים בראיות, לא אחת גם את הבקיעים בעדה ובעדות עצמה.

דוגמה נוספת: בתיק של הייתה טענה שלפי האב שתקף את הבנות שהיו קטינות, גם כאן הייתה פסיכולוגית מטעם, לאחר מעורבות גודלה בתיק עלה שמדובר היה בפועל ברצון להיות כללולה בצוואה, וריב על כסף, השימוש בתלונה היה שימוש של שקר.

בנסיבות אלה המשטרה החלה להשתמש בין יתר תרגילי החקירה בעימות בעבירות מין

חשוב לדעת, אין חובה לערוך עימות בעבירות מין, למה הדבר חשוב? שכן, לא אחת כאשר מכינים תרגילי נחקר, מחליטים שלא להביא מספר ריאות לידי המשטרה, אלה להשאיר אותן מחוץ לתיק לצורכי עימות. כאן בלי אותו עימות בסיומו של הליך – אני נעמוד בפני שוקת שבורה.

סוגי עימות

יש את העימות ה"רגיל" במסגרתו נפגשים בתחנת המשטרה ויושבים אחד מול השני ויש חוקר באמצע.

יש גם עימות בתנאים אחרים, החל משיחת טלפון, דרך מפגש מקרי במקום זה או אחר. מה שמאפיין את כל המפגשים הנ"ל הוא דבר אחד – הכל מתועד. המטרה של התיעוד היא אחת מתן משקל מלא לראיה במסגרת אישום פלילי.

שלא יהיה ספק, כאשר אין תעוד, הדבר יכול לפגום בעוצמה של הראיה, אולם עדיין לראיה יהיה כוח!

ההכנה לעימות בעבירות מין

ההכנה לעימות בעבירות מין היא הכנה מורכבת ביותר.

ציצנות הוא מונח המתייחס לפעולת התבוננות באנשים ללא ידיעתם, בדרך כלל מתוך כוונה לסיפוק מיני. מציצנות נחשבת לפרפיליה. זה מעשה שקיים כבר מאות שנים ותועד בתרבויות רבות ושונות.לחקירה רגילה במשטרה אונ מתכוננים באופן של שיחה, פרוק האירוע, הקפדה על הבנת התמונה ועוד. יש כללים לעבודה מול שוטר.

לעבודה מול מתלוננת בעבירות מין – אין כללים. היינו היא יכולה לעשות כל דבר, ולפעול בכול דרך.

לא אחת שואלים אותי אנשים כמה זמן יימשך העימות – התשובה היא שזה יכול לנוע מדקות או שניות ספורות ועד לאירוע שנמשך מספר שעות.

חשוב ביותר לבוא לעימת על מספר קווי פעולה ולהיות עם הגמישות המחשבתית שיאפשר לנוע בין אותם קווי פעולה.

עורך דין פלילי בהכנה לעימות בעבירות מין

 בתור עורך דין פלילי אני לא נימצא בחדרי החקירות ולא בעימות.

אולם, לא אחת הרוח שלי כבר עם הנחקר, אחרי שישבנו ופרקנו ובנינו את הסיפור שוב ושוב, תרגלנו ולעסנו כל פרט, הכנו תרגילי חקירה שכנגד, אחרי כל זה – אתה נידרש להופעת חייך.

המילה הופעה אינה מדויקת, אתה נדרש להקשיב ולמסור את הפרטים באופן ראוי.

לאורך השנים הכנתי רבים לעימות, ליוויתי הליכי משפט וחקירה, ייצגתי בתיקי מין, הידע נימצא. אל תלך לא מוכן לעימות בעבירות מין.

עורך דין פלילי מוטי אדטו מעל ל 25 שנות טיפול בתיקים פליליים 058.521.77.15 בחירום 24/7.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7