עורך דין פלילי לייצוג בעבירת ייבוא ​​סמים

החזקה פלילית של סם

יבוא סמים הוא אחת העבירות כקשות ביותר בפקודת הסמים המסוכנים. לעתים הסם מיובא על מנת להשתמש בו ככזה, פעמים אחרות על מנת להוביל לאפשרות לגידול סמים (יבוא זרעים).

ההיגיון לכך שמדובר בעבירה קשה כל כך הוא העובדה שבעבר רק ארגוני פשע יבאו סמים. מדובר היה בהליך מורכב ביותר הכל מתוך מטרה לרווח כספי ניכר. ההבדלים בכסף בין מחיר הסם בארץ לחו"ל הפכו את מלאכת היבוא לכזאת שמובילה לרווח עצום. לאור זאת רק סוחרי סמים, אפילו גדולים – עסקו בה.

אולם הזמינם משתנים, באופן מוזר, כיום עבירת היבוא סמים היא, באופן מוזר, לא מעט בשליטה של צעירים שמייבאים את הסם עם מחשבה מרכזית של שימוש אישי.

ההבדלים במחיר כמו גם היכולת למינון מדויק של החומרים, הובילו למציאות של יבוא סדיר, שלא לדבר על כך שקניית הסם מארץ מחייבת חיכוך מול גורמי פשיעה. היינו היבוא הוא לצורך שימוש אישי, או לכול היותר שימוש יחד עם חברים/בני זוג.החזקה פלילית של סם

ההבדל הנ"ל לא תמיד ברור ברגע היבוא.

גם לסוג הסם יש השפעה ניכרת על העונש שיינתן בהמשך.

בתוך עורך דין פלילי במרכז אחת המטרות הבסיסיות הייעוץ בעת החקירה הפלילית היא להיות מודע להבדלים הנ"ל, לדעת מתי לקחת אחריות ומתי לברוח מאותה האחריות.

עורך דין פלילי לייצוג בעבירת ייבוא ​​סמים חייב להיות מודע להיבטים המיוחדים של עבירת יבוא הסמים שלאור החומרה שלה לא אחת מובילה את המשטרה לשימוש בתרגילי חקירה אגרסיביים מאוד.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

מטרת יבוא הסמים

הבסיס לטיפול של עורך דין פלילי בעבירות של ייבוא סמים הוא ההבנה מהי המטרה של היבוא. כיצד ניתן להציג את אותה המטרה?

לאורך השנים הצלחתי להוביל תיקים פליליים של יבוא סמים גם בכמויות גדולות להבנה שמדובר בתיק של החזקת סמים לשימוש אישי. משם אף לאירועים של הימנעות מהרשעה פלילית.

חשוב לציין החקירה הפלילית היא הבסיס למשפט כולו. לאמירות הראשונות יש חשיבות רבה. החקירה היא מה שמוביל לראיות, בעבר הצלחתי גם בתיקי ענק של כמויות של מעל ל 10 ק"ג יבוא וסמים קשים להוכיח שאלה הובאו לצורכי שימוש אישי. ייעוץ על ידי עורך דין פלילי בשלבי החקירה הוא קריטי. שם מתחילים לבסס את הטענות להמשיך.

יבוא זרעי סמים

יבוא זרעי סמים הוא ענף נוסף של יבוא הסמים – כאן מדובר ביבוא של זרעים מתוך מטרה לגדל את הסם. לא אחת נתקלתי בהזמנה של זרעים מומלחים וקלועים, היינו למרות שהם מוכרזים כסם, הם לא יצלחו לגידול.

אחת השיטות המרכזיות לגילוי מבריחי סמים בעבירות של יבוא סמים הוא בחינה של תכולת הדואר שמגיעה לאנשים. כבר כמה שנים שפועלת מערכת על שבוחנת את חבילות הדואר ודואגת להספקה של תיקי יבוא סמים ויבוא זרעי סמים. עם תחילת הפעלת המערכת היה אירוע שלא יאמן נפתחו אלפי תיקים, היינו היו אלפי חבילות בדואר, רובן נסגרו כאשר הנחקר היה מדוייק וענה תשובות "נכונות".

אולם ראוי לדעת, בדרך כלל יחד עם החבילה מוצא צו חיפוש לבית, וכך נולדו תיקים רבים שבהם הגיעו השוטרים בעקבות החבילה ביצעו חיפוש בדירה וגילו עוד ועוד סמים. הדבר איפיון בעיקר אנשים נורמטיביים, כאלה שלא היו מודעים בכלל לפליליות הקשה של מעשיהם. חובה להסתייע לצורך ההתמודדות עם עורך דין פלילי המומחה לעבירות סמים.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

מהו עורך דין פלילי לייצוג בעבירות סמים?עורך דין פלילי מומלץ

עורך דין פלילי לייצוג בעבירות סמים הוא עורך דין פלילי שרואה את העתיד ומתכנן יחד איתך מהם הדגשים הראויים בתיק – מתוך ראיה של המשך סיום ההליכים. קיימים מקרים אשר בהם חובה להתנצל ולהסביר, ולעומתם מקרים בהם הדבר אסור בתכלית האיסור.

החקירה במשטרה אינה אירוע נעים, לבטח בעבירות שהן חמורות ביותר, אולם חובה להבין את החשיבות של המודדות ראויה והתעלמות מהקשיים של הרגע – בשם התיק הפלילי הכולל. בשם הראיה של סיומם את ההליכים.

לא פחות חשוב להבין, חקירת עבירה של יבוא סמים תגרור שימוש בתרגילי חקירה מרכזיים. החל מאיכונים, דרך חקירת עדים ועוד.

עד כמה עבירת ייבוא ​​סמים חמורה?

עבירת ייבוא ​​סמים היא פשע אשר מערכת החוק נלחמת בו בוכל כוחה, הדרך היא קביעת רף ענישה כבד בדמות של 20 שנות מאסר בלי תלות בסוג הסם, כמות הסם וריכוזו. מיותר לציין, בפועל מרבית התיקים מגיעים לבית המשפט השלום שמוגבל בענישה הרבה יותר. בנסיבות אלה בפרקליטות קבעו רף פנימי של מתי להגיש את כתב האישום לבית המשפט השלום ומתי למחוזי.

כאמור, נושא ייבוא סמים הוא נושא רגיש מאוד עבור המדינה, בשל העובדה שהסמים הם מחוללי פשיעה. בעבר שרכישות בחו"ל היו מורכבות ביותר, רק ארגוני פשיעה היו מעורבים בתיקי יבוא סמים, אבל כיום שאנשים רוכשים חולצה או אפילו מזון ברשת, רבים לא פחות שלא רוצים להיות מעורבים מול אירגוני פשע בקניית סמים בארץ מזמינים בנט. לא אחת מדובר במספר חברים שרוכשים יחד, כאן הם גולשים כבר לעבירות סחר ויבוא סמים.

לנחקרים, ההסבר הוא קריטי להבנת המלוא התמונה. האם הם הכלל קשורים לסם? או אולי מדובר בהזמנה שאחר מבצע על שמם?

ייצוג מדויק בעבירות של סחר בסמם, הוא קריטי, לא אחת הצלחתי להציג מציאות במסגרתה החשד היה חשד רפאים ולא חשד של אמת. האם באמת מדובר בסם? האם הוכח שמדובר בסם? מהי הכמוןת לשימוש אישי? לאיזו תקופה נחוץ הסם? כל אלה ואחרות שאלות שראוי לבחון.

כל אלא, בזכות ייצוג ראוי ובחינה נכונה של הראיות והעדויות, ניתן יהיה להגיע לסגירת תיקים בייבוא סמים גם ללא ריצוי של עונש מאסר בפועל! עד כמה שהבטחה זאת נשמעת מופרכת היא אפשרית בזכות מאבק עיקש ובניית קו הגנה חזק ורציני.

הענישה בעבירת של יבוא סמים היא קשה! חשוב להבין היטב את המציאות. להתמודד מולנה כראוי.

לסיכום עורך דין פלילי לייצוג בעבירת יבוא סמים

בחירת עורך דין פלילי לייצוג בעבירת ייבוא ​​סמים היא חשובה מאוד, חשוב לתת את הדגשים המדוייקים ובאם יש צורך לבנות הליך שיקומי שיוביל את הענישה למקום קל הרבה יותר במקום בו קיימת אשמה מוכחת.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7