עבירות סמים

עבירות סמים

אחת העבירות המרכזיות של אנשים נורמטיביים הן עבירות הסמים.

בתור עורך דין פלילי אני נשאל רבות למה כל כך הרבה אנשים נורמטיביים מסתבכים בעבירות סמים, חלקן קשות ביותר.

ההסבר שלי הוא כי השימוש בסמים איבד שנים האחרונות חלק מההיבט של חברה שולית, כיום יש סמים רבים שמיוחסים לחברה הנורמטיבית. איש לא יגדיר צרכן קנאביס ואפילו מגדל זעיר כעבריין.

חשוב לציין, הדבר התגבר מאוד מאז ההתרה של השימוש בקנאביס למעשה, נכון הדבר הוא אישור לשימוש בסם יחד עם אישור רפואי, אולם מעל ל 110,000 אנשים מחזיקים ברישיון לצריכה של קנאביס בישראל.

אולם, חשוב לזכור גם בסמים קלים העברה של הסם מאדם לחברו היא עבירה של סחר בסמים, הבאה של משלוח סמים לישראל היא עבירה של יבוא סמים וכו.

גידול של קנאביס הוא עבירה של גידול סמים.

כל אחת מהעבירות הנ"ל גוררת ענישה כבדה ביותר.

עורך דין פלילי בעבירות סמים:

בתור עורך דין פלילי עם ניסיון של מעל ל 25 שנים בייצוג בעבירות סמים חובה לזכור, השאלה היא תמיד לא רק חוקי הסמים או דיני הראיות – השאלה היא המקום אליו האדם רוצה להגיע.

לא אחת, גם בעבירות סמים קשות, נפתח פתח של שיקום טיפול והכלה.

בנסיבות אלה חשוב לזכור את המציאות ולפנות בהקדם לעורך דין פלילי המתמחה בתחומי הסמים

מוטי אדטו עורך דין פלילי 058.521.77.15

ישנם סוגים שונים של עבירות סמים:

  • החזקת סמים אסורים שלא לצריכה אישית.
  • סחר בסמים (מכירת/העברה של סמים).
  • תיווך בסמים.
  • מתן חצרים לשימוש בסם
  • ייצור סמים.
  • ייבוא סמים.
  • הדחת קטין לשימוש בסם.

כל אחד מאישומי הסמים מכיל בצד השני ענישה שיכול ותהה כבדה ביותר, לא תמיד האדם המעורב באירועים מבין, בזמן אמת, את ההשלכות המלאות של האירוע על חייו.

חקירה במשטרה בעבירות סמים

בנסיבות אלה בעת החקירה במשטרה לא אחת אנשים שבאו להחקר על עבירה של החזקת סמים לצריכה אישית, אפילו סמים קלים, נבהלים ומסיימים את ההליך עם עבירות סמים קשות ביותר בהן הם הודו.

עבירות סמים נפוצות

● החזקת סמים

לכל אחד מגודי הסמים יש כמות אשר עד אליה הוא מוכר כהחזקה לשימוש אישי, ומעבר לה ישנה חזקה שההחזקה היא לשימוש מחסרי. מדובר בחזקה הנתנת לסתירה, היינו אפשרי להביא ראיות ולהוכיח שההחזקה היא לשימוש אישי, למרות החריגה מהכמות. חשוב ביתר בעת החקירה להיות מסוגל להסביר את הנושא לחוקרים, לבטח שיש חריגה בכמויות.

  • כלי מרכזי בחקירת של מחזיקי סמים הוא עיון במכשיר הטלפון הנייד שלהם, חשוב לציין, אתה לא חייב לתת לשוטרים את הקוד של הטלפון, לבטח שלא לתת את הקוד ללא שיחה עם עורך הדין הפלילי מטעמך.
  • בעבירות החזקה של קנאביס בכמויות קטנות בשנים האחרונות יש קנס בלבד, באין נסיבות חריגות.

עבירות אלה החזקת סמים, לבטח שמדובר בצריכה אישית, הן עבירות שם ההיבט הטיפולי הוא מהותי ביותר, בכל אופן הענישה שם קלה בהרבה יחסית לשאר עבירות הסמים.

● סחר בסמים – מכירת סמים

מכירת סמים לא חוקיים היא כבר עבירה בסדר גודל שונה לחלוטין, חשוב לציין, יש חשיבות קריטית לשאלה למי נמכרו הסמים, מה כמות הסם, מה סוג הסם ועוד ועוד.

באם המכירה המדוברת היא מכירה לחברים, על רקע שימוש משותף, ללא רווח כספי, הראיה היא מסוג אחד, ואם מדובר בסמים קשים לאנשים מזדמנים או כמויות סיטונאיות – הראיה כמובן שונה לחלוטין. לא אחת שתיקה בחקירה יכול ותוביל להחמרת המצב, בכל אופן ממליץ בחום להתייעץ בעורך דין פלילי בתרם תיתן כל תשובה לשאלות החוקרים.

גידול סמים

אחת העבירות שקיבלו את הרושם של עבירה של אנשים נורמטיביים היא עבירת הגידול סמים – במרבית המקרים קנאביס. קלות הגידול, לבטח בתוך ארון או אוהל ביתי, הובילו רבים להימנע מעולם הקניה ולעבור לעולם של גידול סמים. חשוב לציין, הענישה היא שונ ה לחלוטין למגדל יחסית למשתמש! עוד ראוי לציין, הצמחים גדלים וגדלים – ולא תמיד יש את ההבנה לכמה יגיעו בסיומו של הליך.

עוד ראוי לציין לא אחת אנו נתקלים באנשים נורמטיביים שבאמת גידלו לשימוש אישי – אולם פעמים אחרות אנו נתקלים באנשים נורמטיביים שגידלו כמויות ענק שברור שאינן לצורכי שימוש אישי. במקרים של מעבדות משוכללות הענישה היא מחמירה ביותר.

● הדחת קטין לשימוש בסמים

מעבירות הפליליות החמורות ביותר בחוק העונשין, כאן חשוב לזכור, הענישה באה ראשית על מנת להרתיע. מודעות לנושא הגיל היא מהותית בשאלת הענישה.

עוד חשוב לציין, הליך שיקומי בעבירות סמים יכול וישנה את תמונת הענישה באופן מהותי ביותר.

מסקנה:

עונשים על פשעי סמים משתנים בהתאם לעבירת הסמים החמורה שאדם ביצע. אם מישהו ביצע פשע הקשור לסמים, הוא חייב להשיג עורך דין פלילי נהדר שיכול להפוך את העונש שלו לקל יותר.

עבירות סמים – כיצד נכון להתנהג בחקירה על סמים

הסיכון בסיבוך בעבירות סמים

לא פעם מקרים בהם מדובר על כמות סמים קטנה שעליה נתפס חשוד, הופכת להיות תקרית מאוד חמורה עבורו.

במיוחד כאשר מדובר על כמות קטנה עליה נתפסים, אדם מתחיל להפליל את עצמו במהלך החקירה, במקרה כזה כדאי מאוד לא לומר שום מילה מיותרת בחקירה, להבין את ההשלכות הכבדות שיש לאדם ברגע שהוא מתחיל למסור יותר מידע, מידע זה שנמסר במהלך החקירה יכול לשמש נגדו בכל שלב של החקירה וגם לאחר מכן, חשוב מאוד להבין את חשיבות הדברים ולהימנע מדיבורים מיותרים שיכולים רק לפגוע בכם.

אם נעצרתם בחשד של עבירות סמים, כל מה שעליכם לעשות הוא ליצור קשר באופן מיידי עם עו"ד פלילי שילווה אתכם בכל התהליך וידאג לטפל בתיק בצורה הנכונה ביותר עבורכם.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7