סימנים לכך שאתה בחקירה פלילית

סימנים לכך שאתה בחקירה פלילית

הסימן המובהק ביותר הוא עצם המעורבות באירוע פלילי!סימנים לכך שאתה בחקירה פלילית

לא תמיד כאדם שמבצע את האירוע הפלילי, אלה גם ברמה זאת או אחרת של עד/מעורב.

חשוב לדעת, לא אחת אנשים שמעורבים בפעילות עסקית רגילה לחלוטין לא שום הקשר פלילי מוצאים את עצמם בחקירה, היינו זהו לא סימן חד משמעי.

לא אחת באו למשרדי אנשים שידעו שצפויה להיות תלונה, גם חודשים לפני שהמשטרה חשבה על האירוע כאפשרי, איך הם ידעו? פשוט איימו עליהם בהגשת תלונה. הצד האחר ליחסים המיניים או בכלל הודיע להם שהוא צפוי להגיש תלונה.

בנסיבות אלה הם באו אלי כעורך דין פלילי על מנת להיות מוכנים לחקירה, כאן חשוב לדעת החקירה רצה במהירות שהיא מתחילה.

חשוב לזכור, שמתחילה החקירה הגלויה, לא תמיד יש את הזמן להבנה מלאה של האירועים במהלך הייעוץ בעת החקירה במשטרה.

לדוגמה, באם השוטרים אוספים אותך מהבית בשעה 06:00 אתה צפוי לקבל מספר דקות לייעוץ בעורך הדין הפלילי – לבטח שלא המצב ההגיוני של ייעוץ במשרד שיכול להימשך שעות על שעות ולהגעת בהרבה אספקטים של החקירה הפלילית.

להלן סימנים לכך שאתה בחקירה פלילית.

1. היית מעורב באירוע פלילי בכל צורה של מעורבות

עצם המעורבות ערכת אכיפת החוק שולחת אליך מכתב ובו נאמר שאתה יעד לחקירה. אתה לא צריך לפקפק בזה כיוון שאות היעד אמיתית. הם לא ישלחו לך מכתב כבדיחה. חוץ מזה הם לא שולחים את המכתבים האלה בקלות דעת. מכתבים אלו נשלחים בדואר רשום ובו זימון להגיע לחקירת משטרה. בעבר היה נהוג לשלוח את מכתבים אלו לעיתים יותר תכופות, אך המציאות שהיום כל אחד נושא עליו מכשיר נייד שינתה את הדברים והודעה זאת מתקבלת בשיחת טלפון.

2. המעסיק שלך נמצא בחקירה

כאשר הבוס שלך נמצא בחקירה, להיתפס להצלבת אש פחות מפתיע עבורך. אתה עשוי להיות מואשם בכך שאתה עוזר למעסיק שלך גם אם אתה חסר מושג לגבי המקרה שלו. כל אלו מקרים בהם מבוצעת חקירה של עבירות צווארון לבן לרבות הלבנת הון וכדומה.

במקרה ששמת לב שאנשים מסוימים בוחנים את המעסיק שלך, עדיף לנקוט באמצעי זהירות. אם פתאום החוקרים יוצאים מכל מיני מקומות ומהמשרד, יש סיכוי גדול שהם אוספים ראיות.

3. סוכנים שואלים אותך שאלות

סוכנים עשויים להופיע פתאום רק כדי לשאול כמה שאלות או סתם כדי לדבר. תרחיש זה מתרחש בכמה דרכים שונות מכיוון שהוא יכול להיות בחקירה או שאתה יכול להיות עד. אותם סוכנים מחוייבים להציג את עצמם כשוטרים, רק לאחר מכן שהם הזדהו בפניך הם יסבירו לך את מעמדך ומהן ההשלכות של תשובה ומידע אותו תספק להם.

עדיף להתנהג כאילו אתה נמצא בחקירה בכל מקרה. שימו לב שעלול להפוך עד לנאשם. לכן, זה רעיון מצוין להשיג עורך דין מכובד ולמנוע מעצמך לענות על כל שאלה. לא פעם אנו עדים למצבים בהם אדם שלא היה מודע לאותם סימנים לכך שהוא בחקירה פלילית, חשב שהוא משמש כעד והפך לנאשם, כך גם עדים רבים.

4.אדם מודיע לך שהוא יתלונן כנגדך.

זה יכול להיות עם בקשה לפיצוי, או בלעדיו.

נתקלתי בתיקי מין לא אחת בנשים שהודיעו לגבר שהן צפויות להתלונן עליו, משלל סיבות ונסיבות.

ייעוץ מדוייק הפך את האדם לכזה שלא נרתע מהחקירה שהגיעו, לא אחת אחרי חודשים, ובעל היכולת לענות ולדייק את עצמו.

5. הוצא נגדך צו

אם הוצא צו, אינך יכול למנוע מהחוקרים לבצע חיפוש ברכבך, במשרדך או בביתך כמפורט במסגרת. עם זאת, תוכל ליצור קשר עם סנגור פלילי להגנת פשע בזמן שהשוטרים מבצעים את החיפוש.

6. העסק שלך הוזמן לחקירת מס

אם העסק שלך קיבל זימון לחקירת מס, המשמעות היא שהממשלה דואגת להוכחות. זה לא טוב להשמיד כל רשומות או מסמכים מכיוון שזה רק יחמיר את המצב. שים לב שתעמוד בפני חיוב על ידי התעסקות בראיות. חוץ מזה, חוקרי המשטרה עשויים להביא אותך לפשע הזה אם אתה עושה דבר כזה. כלומר כי בשום מקרה אסור להשמיד ראיות, מדובר על עבירה פלילית נוספת וחמורה לא פחות.

מחשבות אחרונות

כאשר אתה מודע לכל סימנים לכך שאתה בחקירה פלילית, הרבה יותר קל לך לדעת מהן הפעולות הטובות ביותר לביצוע. חוץ מזה, זה יעזור לך לא להפליל את עצמך. בזכות מידע זה כל אזרח יוכל להגן על הזכויות הבסיסיות שלו מול מערכת החוק והמשפט.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7