סיבות למחיקת רישום פלילי

סיבות למחיקת רישום פלילי

יש לא מעט סיבות למחיקת רישום פלילי, הסיבות המרכזיות הן מציאת תעסוקה במקומות הדורשים עבר פלילי ללא דופי ועוד סיבות נוספות.

כמה מהסיבות הנפוצות ביותר הן הזדמנויות לימודיות, הזדמנויות עבודה, מניעת סטיגמה וגם הרגשה אישית של השארת העבר הפלילי מאחור ויציאה לדרך חדשה.

* כדי למנוע סטיגמטיזציה נוספת.

* כדי להיות מסוגל למצוא עבודה או להיכנס לאוניברסיטה.

* להיות זכאי להטבות סוציאליות ולגשת לדיור ציבורי.

מחיקת הרישום הפלילי

עם זאת, עם ההתקדמות הטכנולוגית במערכות המשפט הפלילי, מדינות רבות החליטו שברגע שמישהו ריצה את מלוא עונשו בגין עבירה, הוא יוכל לעתור לביצוע מחיקת רישום פלילי שלו או לאיטום מעיני הציבור. הכל במטרה ואותו אדם יוכל לחזור אל חייו הנורמטיבים, להשתקם ולהתחיל בדרך מוסרית חדשה.

סיבה תעסוקתית 

למרבה הצער, יותר ממחצית מהמעסיקים אינם מגייסים אנשים בעלי עבר פלילי. למרות שיש מספר גדל והולך של אנשים שהצליחו לקבל אישור רישומם, עדיין קשה לקבל את העבודה בחזרה לאחר הרשעה פלילית.

 סיבה לרכישת השכלה מקצועית

ישנם מקרים בהם בכדי להתחיל לימודים מקצועיים במגוון תחומים, נדרש האדם להיות נקי מכל סוג של פשע פלילי בעבר. במיוחד כאשר מדובר על מקרים של ביצוע עבירות מין, אלו מקרים בהם מחיקת הרישום הפלילי לאחר הרשעה מורכבת במיוחד.

הזדמנויות עבודה והשכלה: אנשים בעלי עבר פלילי מתקשים לעיתים קרובות למצוא עבודה ולהתקבל למוסדות החינוך. רשומות שנמחקו מקלים עליהם להשיג עבודה או להירשם לאוניברסיטאות.

מדוע מומלץ למחוק את הרישום הפלילי

לא פעם אדם חושב לעצמו כי הרישום הפלילי שלו מאחוריו ואין איש שיכול לגשת אליו ולראות מה קרה בעברו, לא פעם לא תמיד הדברים האלו נכונים ולכן יש משמעות מאוד גדולה למחיקת הרישום הפלילי.

אנו מספקים שלוש סיבות מדוע מומלץ למחוק רישום פלילי. ראשית, רשומות שנמחקו שלא כדין עלולות להוביל להונאת זהות. שנית, ייתכן שלא תוכלו למצוא את העבודה שאתם רוצים אם הרישום הפלילי שלכם הוא רשימה ארוכה מדי. שלישית, ישנם מספר יתרונות של עבר פלילי נקי.

רישום פלילי הוא סטיגמה 

רישומים פליליים הם מקור נפוץ לסטיגמטיזציה ואפליה. אנשים בעלי עבר פלילי עשויים להתקשות להשיג עבודה, דיור והזדמנויות אחרות.

זו הסיבה שחשוב לזהות את היתרונות הנלווים למחיקת רישום פלילי ואת הסיכונים הכרוכים בכך. 

עם רישום פלילי, ניתן למנוע מאדם גישה למגוון הזדמנויות. זו הסיבה שרצוי למחוק רישום פלילי, במיוחד כאשר מדובר באדם שהורשע בעבירה קלה או ריצה את עונשו.

אדם יכול למצוא הזדמנויות עבודה ועסקים שלא היו פתוחים בפניו אם היו לו רישומי גנאי ברישום הפלילי שלו.

ייתכן שאדם עם עבר פלילי לא יוכל לקבל ביטוח או הלוואות עבור סוגים מסוימים של עבודות ומוסדות פיננסיים. עם הסרת ההגבלות הללו, אנשים לא יצטרכו לחיות עם סוג זה של מגבלה על חייהם ובמקום זאת לחיות כפי שעשו לפני שהורשעו.

תהליך ההסרה עשוי גם לעזור לאנשים להשתלב מחדש בחברה לאחר ריצוי זמן על הרשעתם ולאפשר להם להפוך לחברים פרודוקטיביים יותר

שמירה על המוניטין

הסיבה השכיחה ביותר למחיקת רישום פלילי היא כאשר האדם הורשע בעבירה שהוא/היא כבר לא רוצה לצרף לשמו. הוא רוצה להתנקות מהעבר ולחזור למוניטין הטוב שהיה לו לפני העבירה הפלילית אותה ביצע.

סיבות למחיקת רישום פלילי – שאלות ותשובות

מי יכול לבקש להסיר את הרישום הפלילי שלו?

לעתים קרובות קשה למחוק את הרישום הפלילי לאחר שהוא נחתם. הסיבה לכך היא שיש לעבור במערכת המשפט הפלילי ובתי המשפט על מנת לנקות את הרישום.

זה יכול להיות קשה או גוזל זמן עבור אנשים שהרישום הפלילי שלהם מורכב, להסיר את הרישומים שלהם. הסיבה לכך היא שהם נדרשים לעבור בבתי המשפט לפני הסרת הרישומים שלהם.

פשעים מסוימים ניתנים למחיקה רק לאחר שעובר פרק זמן מסוים, אך פשעים אחרים ניתנים להסרה בכל זמן נתון לאחר שכבר נחתמו.

על מנת לוודא שאדם לא ייענש על פשע שהוא כבר ריצה, יש לנקוט צעדים מסוימים.

הסרת רישום פלילי אפשרית במקרים מוגבלים מכיוון שהיא דורשת תיעוד וראיות ספציפיות. התהליך יכול להימשך עד 4 חודשים והוא תלוי בסוג הפשע.

מהן ההשלכות של שמירת רישום פלילי?

רישום פלילי יכול להרוס לכם את החיים, אבל ההשלכות של שמירת הרישום הפלילי לא תמיד כל כך גרועות. להלן חלק מההשלכות של סיבות למחיקת רישום פלילי:

– זה לנצח יסמן אותך כאדם עם היסטוריה פלילי.

– תידרש לחשוף את כל הפשעים שביצעת בבקשת העבודה שלך

ישנן השלכות שליליות רבות עבור אנשים עם עבר פלילי. רישומים פליליים עשויים להגביל את היכולת להשיג עבודה, דיור, הלוואות או אפילו נסיעות.

אנשים שיש להם עבר פלילי לרוב לא מקבלים הזדמנות שנייה מהחברה. זה יכול להזיק לרווחתם האישית ולניידות החברתית שלהם.

רישום פלילי יכול גם להפחית את יכולת ההעסקה העתידית של אדם. זה נכון במיוחד עבור אלה עם הרשעות הקשורות לסמים או אלימות.

מהם היתרונות בהסרת רישום פלילי?

אם יש לך עבר פלילי, זה יכול להוות מחסום בפני הזדמנויות בחייך. זה נכון במיוחד עבור אנשים שנכנסים לשוק העבודה לאחר שישבו בכלא.

אנשים עם עבר פלילי יכולים להתמודד עם מצבים קשים מאוד כאשר הם מנסים להשיג עבודה. זו הסיבה שמדינות רבות החלו להסיר רישומים פליליים מעיני הציבור.

יתרונות הסרת רישום פלילי: הזדמנות לעבודה; סיכויים טובים יותר לניידות חברתית; סיכוי טוב יותר לקבל דיור ולהבטיח הלוואות

ישנן הטבות רבות עבור אנשים עם רישום פלילי להסיר את הרישום הפלילי שלהם כדי להגיש מועמדות למשרות מסוימות או הטבות ממשלתיות הזמינות רק לאחר שהושג רישום נקי. עם זאת, למרות שישנם יתרונות רבים עבור אנשים עם עבר פלילי, ישנם גם חסמים רבים שמונעים מאנשים להסיר את הרישומים שלהם מתהליך הראיון לבדו זה יהיה קשה כי אנשים נוטים לחשוב פעמיים לפני שהם שוכרים מישהו שיש לו עבר פלילי .

אם יש לך עבר פלילי, חשוב לדעת שלא כל המשרות או ההזדמנויות יהיו זמינות עבורך. לכן עדיף לקבל את ההחלטה להיפטר מהרישום הפלילי בהקדם האפשרי.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7