סוגים של עבירות אלימות במשפחה

סוגים של עבירות אלימות במשפחה

סוגים של עבירות אלימות במשפחה, כאשר מדובר על אלימות במשפחה, לא תמיד כולם מודעים לאותם מעשים שהם עושים שיכולים להיחשב כסוג של אלימות.


אלימות במשפחה או הידועה בכינויו התעללות בשותפים אינטימיים, אלימות עם זוגיות, אלימות בין שותפים אינטימיים, התעללות במשפחה והתעללות בבני זוג מגיעים בצורות רבות. ההתעללות שקורה בתוך מערכת יחסים רומנטית היא אלימות, כפי שמוגדרת על ידי המונחים הספציפיים שהוזכרו לעיל. לכן זה משפיע על גברים ונשים כאחד, נערים ונערות, בין אם ביחסים הומוסקסואלים לא נשואים או נשואים.


בתי הדין רואים בחומרה רבה את כל סוגי האלימות, אך אלימות כלפי בני משפחה אלו הם סוגים של אלימות בהם קיימת נטייה להחמיר בענישה מהסיבה של יצירת הרתעה רבה ככל שניתן, מכיוון ולא תמיד לרשויות אכיפת החוק קיימת אפשרות להיות מעורבים בכל מה שקורה במקומות אינטימיים ביניהם הבית המשותף של המשפחה, הדרך היחידה ליצור הרתעה היא באמצעות ענישה כבדה מאוד לאלו המבצעים את כל אחד מסוגי האלימות במשפחה.


אלימות של בני זוג אינטימיים עשויה להסביר סוג אחד או יותר, כולל התעללות פסיכולוגית, רגשית, פיזית, כלכלית או מינית. זה מוסבר כאדם אחד בכל מערכת יחסים אינטימית המשתמשת בכל דרך לשלוט או להפיל את האחר.
באם אדם חשוד בביצוע אחד מכל סוגי האלימות האלו ונדרש לעמוד לחקירה או לעמוד בפני בית הדין, יש לקבל באופן מיידי שירות של עורך דין פלילי אלימות במשפחה שידאג למצות את הזכויות שלכם וללוות אתכם בתהליך הקשה בצורה הטובה ביותר.

סוגי עבירות אלימות במשפחה


פיזי – (זה כולל תקיפה מכל צורה שהיא, שנעה בין דחיפה, צביטה, סטירה, מכה, ירי, דקירה וכן רצח) – פגיעה פיזית באמצעות יד או כל חפץ אחר בבן או בת הזוג, לרבות פגיעה בכל אחד מבני הבית.


התעללות מילולית – (שימוש במילים כדי לגנות, להשפיל או להפחית את אמון הבעל, האישה או קורבנות השותפים האינטימיים האחרים). אלימות פיזית היא אלימות קיצונית לא פעם יותר מאשר אלימות פיזית היא פוגעת ברגשות ומשפילה.


רגשי – אלימות רגשית היא הקנטה באופן קבוע, רמיסה של הנפש, הורדת הביטחון העצמי של בת הזוג.

כלכלי – אלימות כלכלית היא סוג של שליטה על כל הממון של הבית, חוסר מתן חופשיות לבת הזוג לבצע רכישות בסיסיות, אובססיביות לגבי הוצאות כספיות.


אלימות מינית – אלימות מינית במשפחה היא אחת מאותן עבירות אלימות הקשות ביותר, לא רק מול בית הדין אלא בתפיסה שלנו כברה באופן כללי. כל עבירות מין במיוחד כאשר מדובר על עבירות מין נגד ילדים (פדופיליה) בתוך המשפחה.


התעללות פסיכולוגית או נפשית – התעללות שעלולה לגרום לטראומה נפשית ואובדן הערך העצמי של הקורבן.

התעללות בתחום פיננסי – בדומה להתעללות כלכלית, גם במקרה של התעללות פיננסית נכנסת תחת ההגדרה של אלימות כלכלית. לדוגמה : חסימה של גישה לנתוני בנק, תנועות בחשבון, חסימה של אפשרות לבצע פעולות פיננסיות ועוד דברים שפוגעים בחוק יסוד של כבוד האדם וחירותו.


התעללות רוחנית – לדוגמה, אישה הרוצה לצום כחלק מהמסורת הדתית שלה והבעל מצידו מכריח את האישה לבשל לו משהו לאכול.


הזנחת ילדים – הזנחה והיעדר פיקוח, עזיבת ילד ללא השגחה, השארה של ילד מתחת לגיל ארבע שנים לבד ללא השגחה למשך זמן ארוך, הזנחה של הילדים באופן קבוע והשארת ילדים ללא פיקוח ראוי.


התעללות בילדים – פגיעות פיזיות, נפשיות ומיניות בילדים. במקרים קיצונים אלו נדרשת התערבות של עורך דין פלילי מהטובים ביותר שתוכלו למצוא.

לסיכום


ישנם לא מעט סוגים של סוגים של עבירות אלימות במשפחה, בכל מקרה כזה יש לבנות הגנה איתנה עבור החשוד בכדי להתמודד עם כתב האישום. יש לא מעט קווי הגנה אפשריים בעבירות אלימות במשפחה שבזכות עמידה באותם קווים ניתן לסיים הליך פלילי ללא הרשעה ולא פעם גם בזיכוי מוחלט.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7