מחיקת רישום פלילי לקטין

מחיקת רישום פלילי לקטין

הרעיון של מחיקת רישום פלילי לקטין אינו חדש. אבל זה תופס תאוצה בשנים האחרונות, עם עליית המדיה החברתית וקבוצות הסברה מקוונות.

מערכת המשפט הפלילי מנסה למצוא דרכים להקל על קטינים את תהליך המחיקה. יש כיום שני סוגי אפשרויות: אחת שבה הקטין פונה ישירות לבית המשפט, ואחרת שבה הם פונים דרך הוריו או האפוטרופוסים. האפשרות האחרונה תאפשר להם למחוק את הרשומה שלהם מבלי לעבור משפט.

משרדינו מוביל בישראל את תהליך מחיקת רישום פלילי לקטין בהליך המהיר ביותר. מתחייבים למחירים הוגנים ונוחים לכל כיס.

מערכת המשפט וקטינים

מערכת המשפט מתייחסת לקטינים בצורה שונה ממבוגרים. הסיבה לכך היא שקטינים אינם נחשבים כאחראים למעשיהם ולכן לא ניתנות להם אותן זכויות כמו בגירים. מערכת המשפט בוחנת גם את גילו של אדם כאשר היא קובעת כיצד להענישו. לדוגמה, מבוגר שיבצע פשע ייענש במאסר בעוד קטין ישובץ במעצר נוער.

פשעים קלים כוללים:

– ונדליזם

– אכזריות לבעלי חיים

– גניבה

– החזקת סמים

כיצד מתייחסת מערכת המשפט לקטינים

מערכת המשפט מתייחסת לקטינים בצורה שונה מאשר למבוגרים. לא ניתנות להם אותן זכויות והרשאות כמו מבוגרים, מה שעלול להוביל ליחס לא הוגן.

ניתן לראות זאת עם העונשים השונים שניתנים לקטינים ולמבוגרים. כך למשל, אסור לגזור על קטין עונש מאסר עולם ללא שחרור על תנאי אם הוא מורשע ברצח. הסיבה לכך היא שהם לא יכולים לקחת אחריות מלאה על מעשיהם.

בנוסף, ישנם מקרים רבים שבהם קטינים נשלחו לבתי סוהר למבוגרים או לבתי סוהר למרות שלא הואשמו בפשע מבוגרים. זה יכול להוביל להצבתם בסביבה קשה מדי עבורם ועלולה לגרום לקטין להתאבד או לסבול מטראומה עקב חוויותיו.

מערכת המשפט נועדה להיות הוגנת וצודקת. למרבה הצער, הוא לא תמיד מסוגל לעמוד ביעד זה. כך למשל, קטינים זוכים לרוב ליחס בלתי הוגן על ידי מערכת המשפט, מה שעלול להוביל לתוצאות לכל החיים עבורם.

יש מערכת משפט לנוער שנועדה להגן על קטינים מפני ענישה חמורה. עם זאת, זה לא תמיד עובד כמתוכנן בגלל הטיות ויחס לא הוגן לקטינים. זה מוביל להרבה השלכות שליליות על קטינים שהיו במערכת לרבות פתיחת תיק פלילי לקטין שיכול גם לכלול בתוכו ענישה בהתאם לחומרת העבירה.

תיק פלילי לקטין

תיק פלילי הוא הליך שבו רשויות אכיפת החוק חוקרות חשד לפעילות פלילית, ואם יש בכך הצדקה, מעמידים לדין את העבריינים.

ישנם מקרים רבים בהם קטינים נתקלים בעניינים פליליים. ברוב המקרים, קטינים אלו אינם מואשמים בפשע.

תיק פלילי לקטין הוא כאשר קטין מואשם בפשע כמו גניבה, תקיפה או הטרדה מינית. ישנן סיבות רבות לכך שהאישומים הללו מוגשות נגדם והאישומים יכולים לנוע מעבירות עבירות ועד עבירות פליליות.

ברוב המקרים אין לקטינים את המשאבים להגן על עצמם והם זקוקים לסיוע משפטי שיוכל לספק להם ייצוג חינם בבית המשפט.

האם יש הקלה לקטינים בענישה פלילית

זוהי טעות נפוצה שקטינים אינם מסוגלים לתת דין וחשבון על מעשיהם. עם זאת, החוק קובע כי לקטינים יש אותן זכויות וחובות כמו למבוגרים.

ישנם כמה חריגים לכלל זה. למשל, אין זה נדיר שפשעים שבוצעו על ידי קטינים זוכים להתייחסות שונה מכיוון שאין להם את הבגרות והשיפוט הנדרשים כדי להבין את ההשלכות של מעשיהם.

גיל האחריות הפלילית משתנה בין מדינות ונקבע בחוק.

מחיקת רישום פלילי בעבירות סמים וקנאביס

זהו תהליך המאפשר לאנשים להיפטר מהרישום הפלילי של החזקת קנאביס. תהליך זה זמין במדינות שהעניקו לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי או רפואי.

אם יש לך רישום פלילי בגין החזקת סמים, תוכל להגיש בקשה לניקויו מהרשומה שלך.

החזקת מריחואנה היא פשע עוון ברוב המדינות. גם אם המדינה הוציאה מהפללה את הסם, הוא עדיין נשאר בגדר עבירה פלילית. אם נתפסת עם מריחואנה ברשותך לפני שינוי החוק, תואשמה בעבירה ותישפט בהתאם.

כאן נכנסת לתמונה ההרחקה. אם תוכל לנקות את הרשומה שלך על ידי מחיקתו, האישום יוסר מההיסטוריה הפלילית שלך וכל ההשלכות הנלוות כמו מאסר על תנאי או מאסר יימחקו גם כן.

תהליך הגשת בקשה להפטר שונה בהתאם למדינה בה אתה גר וכמה זמן חלף מאז ביצוע העבירה.

מדובר במהלך שהוא חלק מהמאמץ המתמשך לשנות את מערכת המשפט הפלילי. זה גם עוזר לאנשים עם הרשעות בעבר להשיג עבודה, דיור והזדמנויות אחרות.

רישומים פליליים בגין החזקת קנאביס נמחקו במדינות רבות. זה אמנם לא יעזור למי שהורשע במכירה או בגידול קנאביס, אבל זה כן עוזר למי שהורשע בהחזקה פשוטה.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7