מה זה מעשה אינוס?

מה זה מעשה אינוס

המילה אונס מלווה לא מעט תלונות על עבירות מין שבהן אין החדרה של איבר מין או חפץ לאיבר המין של האישה, לא אחת המטרה בשימוש במילה הנ"ל היא להמחיש את התחושה הנפשית של כפיה קשה על ידי אחר.

לנו במערכת המשפט זה די ברור, אונס או אינוס הוא החדרת איבר או חפץ לאיבר המין של אישה בניגוד לרצונה או שהיא חסרת היכולת לגבש רצון אישי משלל סיבות ונסיבות.

בתור עורך דין פלילי במרכז לא אחת נתקלתי בשימוש חופשי מידי מצד הנחקרת שהגדירה כאונס מעשים שאינם אונס – הבעיה? גם החוקרים המשיכו להשתמש באותה המילה.

אונס ללא התנגדות?

לצורך גיבוש העבירה הפלילית, האישה לא נדרשת להביע התנגדות ליחסים המיניים או להחדרה.

אלה הבן זוג נדרש לקבל הסכמה. זהו הבדל עצום!

הסכמה מדעת של מי שבכוחו לתת הסכמה!

מיותר לציין, לא מדובר בהסכמה חוזית בכתב, אולם נדרשת הסכמה מפורשת. ביחס למרכיב זה יש אין סוף אירועים פליליים.

מסקנה של אונס?

לא אחת מחשבות של יום אחרי, מובילות למסקנה של האישה שההסכמה לא הייתה כנה שלה, לדוגמה שהיא הייתה שיכורה, או מסוממת וכו.

לא אחת נתקלתי בחשודים בעברות מין שניסו להסביר שהאישה לא התנגדה, היינו הם ראו בחוסר התגובה סוג של הסכמה.

אין סוג של הסכמה! בתור עורך דין פלילי חובה להבהיר זה לנחקר מראש על מנת שיבין את המציאות – יש הסכמה, והיא מדעת והיא מלאה. החובה של זמן עבר להביע התנגדות – לא קיימת יותר.

עורך דין פלילי אונס

ההתמודדות מול תיקי מין היא קשה, לבטח כאשר מדובר באירוע של אונס.

משרדי הוא בעל ניסיון של מעל ל 25 שנים של ייצוג בעבירות מין ועבירות אונס.

החלק הקריטי בייצוג הוא לא תמיד הבנה של החוק או דיני הראיות – החלק הקריטי הוא הבנה של האדם! האדם המתמודד מכו גם האדם שהגיש את התלונה.

לאורך השנים הובלתי תיקים פליליים על עבירות מין לסגירה! גם בעבירות אונס, זיכיתי וסיימתי תיקים בענישה קלה ביותר!

ליצירת קשר: עורך דין פלילי במרכז מוטי אטדו 058.521.77.15

אונס בזמן עבר

בעבר האישה הייתה צריכה להביע התנגדות פיזית ראויה.

לאחר מכן החוק ביקש התנגדות, לאחר מיכן היה נדרש ממנה רק היבט פיזי בנוסף לאמירה, בסימו של הליך נדרשה רק אמירה ולו רפה.

אולם כיום המציאות היא שהגבר נדרש לקבל הסכמה. זהו הבדל מהותי ביותר. מיותר לציין, הסכמה לכל שלב של היחסים. הסכמה למעשה אחד אינה חלה על מעשה אחר.

כך יוצא שהסכמה למין אוראלי או באיבר המין אינה הסכמה למין אנאלי!

מיותר לציין, מרבית מעשי האונס יש טענה לקשר קודם ואפילו קשר ממושך בין השותפים לאירוע. גם הסכמה של שלב אחד לא ממשיכה לחול לנצח. כך לדוגמה באם יש הסכמה ליחסים ואז יש העדר הסכמה "שינוי לבבות" גם לכך יש משמועת רבה.

אונס על ידי אדם לא מוכר

חשוב לדעת, רק מיעוט שבמיעוט של מעשי האונס הם של אדם שנכנס מבעד לחלון ותוקף אישה או אדם לא מוכר שגורר אישה לקרן זווית, רוב מעשי האונס שמתקיימים הם בין אנשים המכירים אחד את השני. לא אחת הם היו בסוג של דייט וחוסר הבנה מוביל לאישום באחת העבירות הפליליות החמורות ביותר שקיימות.

מעשה אינס הוא תקיפה מינית או מגע מיני לא רצוי המתרחש ללא הסכמת האישה – או הסכמה שלא מדעת!

  • זה יכול להתבצע בכוח פיזי, כפייה, ניצול לרעה של סמכות, או באמצעות מגע מיני לא רצוי.
  • שלילת הרצון יכולה להתקיים על ידי הספקה של אלכוהול או סמים.
  • הרצון של צעירה מתחת לגיל 14 לא יכול להיות קיים, כך שכל מגע מיני עמה הוא אונס.
  • זה יכול להתבצע על ידי חבר, מכר או בן זוג אינטימי. באופן שמעשה מסוים לא בא בהסכמה.
  • זה יכול להתקיים ע"י זר גמור באמצעות שימוש בכוח או איום.

חקירת אונס

חקירת אירוע של אונס שעה שהתוקף הוא חיצוני היא "קלה". השאלה היא תמיד האם באמת מדובר באדם לא מוכר? לא אחת אנו מגלים לחרדתנו שהיצר דיבר בשפה שונה בעת האירועים, אותו היצר מדבר באופן שונה ברגע זה.

במרבית המשקרים מדובר באירועים ברמה שונ הלחלוטין. מדובר בבני זוג, בסוג של זוגיות ובמגע שהתקיים, והשאלה היא כמה רצון היה שם וכמה משהו אחר.

ראיה של יום אחרי, חשוב לזכור, בבוקר אחרי, לא אחת אנו מתקשים לזכור את מה שהוביל לאירוע בלילה. כאן זה הרגע לזכור, כיום הכל כמעט ומתועד. שיחות הטלפון, ההודעות, השיחות, לא אחת המעבר ממקום למקום יצולמו. לדוגמה: גברת שטענה שנחטפה ממש על ידי תוקף, ולהפתעת הכול בצילומים הם נראו מאושרים ביותר יחדיו.

דוגמה הודעות: אישה גרושה שטענה שבעלה לשעבר בא לביתה ופגע בה מינית, היא טענה זאת אחרי שהבן זוג הנוכחי חזר מוקדם מהצפוי ותפס אותם בבית ביחד. בדיקה בהודעות גילתה שהיא זימנה אותו לבוא. שהנושא המיני נוכח וברור לשניהם. עצם גילוי השקרים הוביל לסגירה של התיק.

עימות בעבירות מין

אחד מתרגילי החקירה המקובלים ביותר בחקירת עבירות אונס הוא ביצוע עימות. היינו הטחה של הגרסאות עד בעד.אסור לבוא לאירוע ללא הכנה ראויה! הכנה אצל עורך דין פלילי לצורכי עימות היא הכנה ארוכה ומורכבת!

אונס במרמה

אונס במרמה הוא פעולה במסגרת האישה אינה מבינה את המשמעות של המעשים שנעשים בה. הדוגמה המקובלת היא טיפול רפואי, לו היא נותנת הסכמה, על ידי אדם שאינו רופא.

כאן יש אירועים של קיום יחסי מין עם אדם שנחזה להיות אחר, שם לא אחת האירוע יוסב לקבלת דבר במרמה.

 אינוס תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה

ךתלונה על אונס יכול ויהיו יתרונות רבים, בעבר טיפלתי בתלונה שם הגברת טענה שבעלה צפה בפורנו, במכשיר הנייד שלה והיא התעוררה ללא תחתונים, היינו לבטח שנאנסה. זאת הייתה רמת הטיעון. שלא היה ספק הטיעון הזה הוביל למעצר הגבר, לא רק זאת הדבר הכביד ביותר בקבלת הילדים בהמשך. התיק נסגר בחוסר אשמה אחרי ערר על נסיבות הסגירה הקודמת.

אונס בהסכמה היא תת-קבוצה של אונס. זה קורה כאשר אדם אחד מקיים יחסי מין עם אדם אחר ללא הסכמתו. זה יכול לקרות בהזדמנויות רבות, כגון כאשר אישה שיכורה ואינה יכולה להסכים, או במקרים מסוימים, כאשר מישהו משתמש בעמדת הכוח שלו על אדם (כגון מורה) כדי לכפות עליו יחסי מין.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7