חקירת משטרה – לא רק תשאול אלא גם שימוש בטכנולוגיה

לא רק תשאול אלא גם שימוש בטכנולוגיה

חקירה במשטרה מתנהלת במספר ממדים, יש את התשאול הפרונטלי, שלך עצמך, אולי גם של אחרים שאתה מכיר או שלא מכיר. אולם זה לא ממצא את מלוא הממדים של החקירה. למרות שלא פעם שאתה לחוץ ומופעלים עלייך לחצים, זה מצטייר בדיוק שרק אתה קיים, או לכול היותר גם עוד כמה עדים. יש משפט חמוד אצל עורכי דין פליליים, אם אתה המוקד, זה אומר שאין שום דבר אחר, אל תאמין למשפט הזה, לפעמים אתה המוקד, אבל אתה מסבך את עצמך מול מציאות מקבילה שקיימת בסיוע חומרים אחרים. על מלוא הבעיה אתה תלמד רק כאשר תצלם את חומר הראיות ואת כתב האישום.

בפועל, כמובן, יש את העדים האחרים ויש איסוף ראיות, חלקן פורנזיות, עליהן אתה תאלץ להגיב. היינו אתה תאלץ להסביר הימצאות בזירה, צילום, טביעת אצבע, ממצאי די אן אי, איכונים, חשבונות בנק, אמירות שאתה לא זוכר ועוד ועוד.

חלק מהותי מעבודת ההכנה לחקירה היא לנסות להבין מה המשטרה עוד צפויה למצוא, לא רק מה שיש!

להבין מה מידת ההפללה שבדבר וכיצד נכון להתייחס או לא להתייחס לממצאים השונים. חשוב להבין חשודים שמוצג להם חומר ראיות לא אחת יכחישו גם מול ממצא שהוא 100% לטובתם. ההלם שבגילוי מוביל אנשים לחוסר יכולת להגיב. כאן אנו רואים את החשיבות של הכנה לחקירת משטרה. עבודת ההכנה לא רק עוזרת לחשוד להתכונן היטב לתהליך החקירה מבחינה נפשית, בחלק של החקירה הפרונטאלית, אלא גם הכנה לחקירת משטרה מלמדת אותו על מכלול האירועים שעוד צפויים לו בחדרי החקירות ואפילו בחדרים המעצר (מדובבים וכו).

כיום, יותר מתמיד, הטכנולוגיה נוכחת בחיינו. יש בכל צומת מצלמות שמאפשרות שחזור מסלולים, יש מכשירים ניידים שמספקים איכון מתמשך, המשטרה מאדנה לטלפונים, מוציאה תכתובות דואר שנים אחרי ועוד ועוד.

המשטרה בעת החקירה הפלילית, משתמשת בטכנולוגיה במגוון רחב של דרכים.

הם משתמשים בו כדי לאסוף ולנתח ראיות מזירות פשע, למצוא חשודים ועדים, ולאתר רכוש גנוב, בכלל על מנת להוביל לכך שהחשוד יחוש את עצמו כמי שנאלץ להודות מול הממצאים. לא פחות חשוב לזכור, לא אחת המשטרה משקרת, מעוותת את הממצאים שבידה על מנת להוביל להודיה. תרגילי חקירה אלה רובם חוקיים לחלוטין.

ראוי לשים לב, הקפיצה הטכנולוגית שהתנהלה עם הכניסה של הטלפונים הניידם היא חלק עצום בדיוק החקירה במשטרה. כיום כל אדם נושא עמו מכשיר איתור, מכשיר הקלטה, מכשיר צילום ועוד ועוד כמיטב הטכונות של המעשיר הנייד. עוד חשוב לזכור את תוכונת הפגסוס שמאשרות כניסה למכשיר הנייד ושימוש בתכונות שלו, בזמן אמת לבחינת העבר והווה של האדם. הטענה שהמעשים אינם חוקיים היא טענה טובה, אולם בפועל המעשים נעשו.

לא פחות חשוב לזכור, גם השיטות המסורתיות לא נעלמו כמו, מעקבים, גיוס עדי מדינה, עבודה סמויה ואיסוף ראיות. אולם כיום כמעט כל עד מביא איתו גם ממצא פורנזי להוכחת הטענות שלו.

המשטרה עשויה להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת כדי לנתח צילומי טלוויזיה במעגל סגור או אפילו כדי לזהות עבריינים לפי תווי הפנים או דפוסי הקול שלהם. כלים נוספים שהם יכולים להשתמש בהם הם תוכנות זיהוי פנים ואפליקציות ניידות המאפשרות לשוטרים לשתף מידע זה עם זה בזמן אמת.

המשטרה משתמשת בטכנולוגיה לחקירה פלילית במגוון דרכים. הם יכולים להשתמש בצילומי טלוויזיה במעגל סגור כדי לזהות חשודים, תוכנות משפטיות לניתוח זירות פשע ומדיה חברתית כדי למצוא לידים.

המשטרה מסתמכת יותר ויותר על כלים וכנולוגיים מתקדמים כדי לסייע בחקירות שלה, משום שהיא מאמינה שהכלים הללו יהפכו את התהליך ליעיל ואפקטיבי יותר.

חשיבות שימוש בטכנולוגיה בחקירת משטרה

הטכנולוגיה משחקת תפקיד משמעותי בחקירת המשטרה. הוא משמש לזיהוי חשודים ומעקב אחר פעילותם.

הטכנולוגיה משחקת תפקיד משמעותי בחקירת המשטרה. הוא משמש לזיהוי חשודים ומעקב אחר פעילותם. ישנם מקרי שימוש רבים בטכנולוגיה בתחום אכיפת החוק. חלקם יעילים יותר מאחרים, אבל כולם עזרו לפקידי אכיפת החוק לעשות את עבודתם טוב יותר ומהיר יותר.

הטכנולוגיה משמשת בחקירות המשטרה כבר שנים רבות. אבל עם התקדמות הבינה המלאכותית ולמידת מכונה, ניתן כעת להשתמש בטכנולוגיה כדי להפוך חקירות ליעילות יותר.

עתיד השיטור אינו נוגע רק לאכיפת החוק. זה גם על מניעה, מעורבות קהילתית וניתוח נתונים.

טכנולוגיה מתקדמת שימשה רשויות אכיפת חוק בדרכים רבות. זה יכול לעזור במניעת פשע על ידי חיזוי הסבירות לפעילות פלילית בהתבסס על דפוסי נתונים היסטוריים. זה יכול לשמש גם כדי לסייע בחקירות מבוססות מעקב הדורשות מודיעין אנושי וניסיון כמו סחר בסמים או פעילויות טרור.

חקירת משטרה הייתה תהליך מסובך במשך מאות שנים. הם נאלצו להסתמך על עדויות ועדויות של עדים. הכנסת הטכנולוגיה הקלה על המשטרה לאסוף ראיות ולפתור פשעים. ניתן לראות כי שימוש בטכנולוגיה בחקירת משטרה הפך להיות גורם מרכזי בכל תהליך חקירה פלילית ולכן חשוב להגיע מוכנים ולדעת מול מה מתמודדים.

הטכנולוגיה גם הקלה על המשטרה לחקור פשעי סייבר, שהופכים נפוצים יותר בחברה של היום. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת וצוות אנשים מקצועי ומוכשר, המשטרה יכולה כעת לנתח נתונים ממדיה חברתית, מיילים ומקורות אחרים שעוזרים להם לזהות דפוסים בפעילות פלילית.

בעזרת סיוע של טכנולוגיה ומומחים בתחום, המשטרה יכולה לזהות טוב יותר דפוסים בהתנהגות פלילית ולפתח אסטרטגיות שיובילו למעצר.

חקירת עבירות מין באמצעות טכנולוגיה

השימוש בטכנולוגיה חולל מהפכה באופן שבו אנו חוקרים עבירות מין. זה סייע למשטרה להיות יעילה יותר בחקירותיה ולספק צדק לקורבנות.

הטכנולוגיה נמצאת בשימוש בדרכים רבות ושונות על ידי רשויות אכיפת החוק, כאשר חלקן יעילות יותר מאחרות. השימוש בראיות DNA הוא דוגמה אחת כזו.

עבירות מין הן נושא רציני בישראל. הם יכולים להתבצע על ידי כל אחד, ללא הבדל גיל, מין או גזע. זה פשע שראוי להתייחס אליו ברצינות.

השימוש בטכנולוגיה אפשר לגורמי אכיפת החוק לחקור עבירות מין ביעילות ובדיוק רב יותר. השימוש במצלמות מעקב ומכשירי מעקב GPS סייע לפקידי אכיפת החוק לתפוס מבצעים במהירות ולמנוע מהם לבצע פשעים נוספים בעתיד. הם גם עזרו לחוקרים לאסוף ראיות למקרים פליליים כמו דגימות DNA וטביעות אצבע.

עבירות מין הן הפשע הנפוץ ביותר בעולם. על פי ההערכות, ישנם יותר מ-1.3 מיליארד מקרים של עבירות מין מדי שנה. לפשע הזה יש השפעה עצומה על הקורבנות, המשפחות והחברה כולה.

עם הטכנולוגיה, כוחות אכיפת החוק הצליחו לחקור את הפשעים הללו בצורה יעילה יותר. רשויות אכיפת החוק יכולות להשתמש בזיהוי פנים כדי לזהות חשודים בתמונה ולהשתמש באלגוריתם כדי לברר אם הם ביצעו פשעים דומים בעבר או לא.

עבירות מין ללא מגע – הנחקרות באמצעות טכנולוגיה

כיום בכל חקירה יש היבט של טכנולוגיה. כמובן הדבר קיים גם בעבירות מין. יש הרבה סוגים שונים של עבירות מין שנחקרים בעזרת טכנולוגיה מתקדמת באופן מוגבר אפילו.

ראיות טכנולוגיות כמובן יכול ויתקיימו גם בעבירות כמו מעשים מגונים, מעשה מגונה בפומבי, אונס, פדופיליה ועוד ועוד.

סוגים השונים של עבירות מין שנחקרו באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. הוא כולל את הדברים הבאים:

עבירת אונס – שכנוע אדם, בעיקר קטינים, דרך הרשת לבצע מעשה מיני בחבר, אח/ת -יכול להוביל לאירוע של אונס. חובה להבין, לא חייב להיות מגע שלך עצמך, אלה עצם העובדה שאתה יוצר את השרשרת של התהליך, מובילה לאישום מלא.

כאן חשוב לדעת, עבירות מאחורי המקלדת אינן חסינות מאישום פלילי! ערכת המשפט בישראל נאבקת בסוגיית עבירות באמצעות המקלדת ע"י יחידה מיוחדת שקיימת במשטרת ישראל.

שנים הייתה טענה שהחוקים הקיימים כיום אינם מושלמים, אולם בשנים האחרונות יש עוד ועוד מקרים בהם המשטרה מפעילה סוכנים וסוכנות המתחזים להיות ילדים ברשת ואוספת את הפונים אליהם והמציעים להם שיחה ו/או מגע מיני – כנאשמים.

מעשים מגונים ברשת:

חשיפה של איברי מין ברשת, מובילה לאירוע פלילי של מעשה מגונה, לבטח שזה נעשה מול ילדים! (גיל הילדות בחשיפה הוא מעט שונה).

מיותר לציין באם משכנעים קטין לגעת בעצמו ולצלם את הדברים מדובר באירוע של מעשה מגונה לכל דבר ועיניין. בכלל שליטה מנטאלית באמצעות שיחה בקטינים היא אירוע בעייתי שמעורב גם האספקט המיני, האירוע חמור ביותר.

פורנוגרפיית ילדים – פורנוגרפיית ילדים היא סוג של החזקת תמונות במחשב, בעבר הדבר באם הייתה החזקה בלבד לא היה נחשב לאירוע פלילי.

התעללות מינית. זה מוגדר ככל תיאור ויזואלי של פעילות מינית שבה מעורב קטין. בשנים האחרונות עם ההבנה שעצם החקת התמונות יצר תעשייה שלמה של צילום ועוד – מה שהוביל לצריכה של מין מילדים, כל אלה הובילו לכך שבוצע שינוי בחוק, עתה גם עצם ההחזקה הוא אירוע פלילי.

חשוב לדעת בחקירה של החזקה של פרנוגרפיית ילדים יש מומחיות חשובה ביותר שעוזרת לא אחת לסגור את התיקים. הרבה תלוי בהאם התמונות הופצו, מה כמות התמונות ועוד ועוד. בנושא יש סידרה ארוכה של כללים.

לאורך השנים הצלחתי להוביל חקירות בתחום בכך שגם סייעתי בסגירת התיק – ולא פחות חשוב הצלחתי להוביל את החשודים שהיו מבוהלים לשינוי מהותי בחייהם.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7