הדחת קטין לשימוש בסמים

הדחת קטין לשימוש בסמים

אחת מהעבירות הפליליות החמורות ביותר (לפי מבחן העונש בצידן) בה מעורבים אנשים נורמטיביים רבים, לא אחת בשל חוסר מודעות מספקת, היא עבירות הסמים, ועבירת ההדחה היא מהחמורות ביותר (טכנית) שבהן. למה חוסר מודעות? לא אחת המעורבים קרובים בגיל, וללא הבנה מספקת של החוק הפלילי.

הדחת קטין לשימוש בסמים

למה ענישה מחמירה? הסיבה פשוטה, המערכת מנסה למנוע כניסה של צעירים לתוך מעגל הסמים. היא רואה באירועים של הדחת קטין לשימוש בסמים ככרטיס כניסה לעולם הסמים ומנסה למנוע אותו.

חשוב לזכור, לא אחת אנו נתקלים במציאות במסגרתה, כמה צעירים בלי הבדלי גיל אמיתיים מעשנים סמים קלים – ומי שביצע את הרכישה עבורם, צעיר, לא אחת גם קטין, יואשם בעבירה פלילית של הדחת הקטינים שרק כמה חודשים צעירים ממנו.

לא אחת העבירה תעורבב יחד עם עבירה של סחר בסמים לאור הספקת הסם.

חשוב לציין, למרות כל הקביעות על הצורך בענישה מחמירה, תמיד, בעבירות סמים, יש מוטיב מהותי ביותר של שיקום וטיפול בעבירות סמים.

כך יצא שלא אחת בעבירות אלה אנשים מסיימים את התיק גם בענישה מקלה, גם ללא הרשעה פלילית, לאור הרצון האנושי של להפעיל הליכי שיקום וטיפול במקרים שם יש אפשרות למנוע מצעיר לפשוע, או לדוגמה לא לפגוע בהליכי גיוס לצה"ל.

בעברי בתיק של קטין שנלכד בגיל 17 ועשרה חודשים במאות מקרים שהפכו לעשרות מקרים של סחר בסמים והדחת קטינים – התיק הסתיים ללא הרשעה אחרי טיפול מהותי שהוא עבר. טיפול שהוביל אותו לא רק לגיוס לצה"ל בהמשך אלה ליחידה מובחרת.

טיפול עורך דין פלילי הוא חיוני מהרגע הראשון בתיקים מסוג זה!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

הענישה המחמירה במיוחד בעבירת הדחת קטין לשימוש בסם

המורכבות ביותר איתם מאלץ להתמודד כל עורך דין פלילי, היא הדחת קטין לשימוש בסמים.
החומרה של עביה זאת מגיעה לידי ביטוי ברמת העונש המקובל עליה והוא לא פחות מאשר 25 שנות מאסר!

ישנם לא מעט עבירות פליליות הכוללות בתוכן גם עונש מאסר, אך לא כל עבירה פלילית חמורה ככל שתהיה אינה כוללת בתוכה את הענישה של 25 שנים מאסר.
אך אם עברית הדחת קטין לשימוש בסמים מגיעה לעונש של 25 שנות מאסר, יש להבין את חומרת העבירה בעיני מערכת החוק.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7