הבדלים עיקריים בין רצח להריגה

הבדלים עיקריים בין רצח להריגה

ישנם הבדלים עיקריים בין רצח להריגה, בין אותם הבדלים בולט ההבדל העיקרי והוא היסוד הנפשי.

רצח = הריגה של אדם תוך כדי מחשבה זדונית, תכנון קפדני של הרצח, יצירת שיתופי פעולה עם אדם או אנשים נוספים בכדי לבצע את הרצח.

מחשבה זדונית = מחשבה הכוללת בתוכה כוונה לפגוע פיזית באותו אדם עד כדי כך שיגיע למצב של מוות.

הריגה = גם היא מצב של גרימת מוות לאדם אחר אך לא כוללת בתוכה מחשב זדונית ויסוד נפשי בכדי לגרום לאדם מוות בכוונה.

מה ההבדל בין רצח להריגה? רצח הוא הריגת בן אדם עם מחשבה זדונית. מחשבה זדונית היא כוונה ספציפית להרוג או לגרום נזק גוף חמור. הריגה היא הריגה בלתי חוקית ללא מחשבה זדונית. או שאדם נהרג בכוונה, או שהאדם ביצע במתכוון מעשה כה מסוכן עד שהתוצאה הייתה מוות. רוב האנשים מבינים את ההבדלים בין רצח להריגה.

  • רצח הוא המעשה הבלתי חוקי, בכוונה תחילה, של לקיחת חיי אדם אחר.
  • הריגה היא הרג שלא כדין של אדם אחר, אך לרוב זה נעשה בלהט הרגע או במהלך פשע כמו שוד.

אדם מבצע רצח כאשר הוא מתכוון לקחת חיים של אדם אחר, בעוד הריגה היא פשע של דחף, חוסר שליטה עצמית או רשלנות פלילית. (זאת גם הסיבה העיקרית בה עורכי דין רבים כאשר מדובר על ייצוג בעבירות רצח ירצו כחלק מבניית קו הגנה לטעון לאי שפיות של אותו אדם החשוד בביצוע הרצח).

  • הבדל מרכזי נוסף הוא שרצח מתוכנן מראש, והריגה לא היא.

למרות שנראה כי הבדלים עיקריים בין רצח להריגה הם רק הבדל אחד ביסוד הנפשי, יחד עם זאת עדיין יש מקרים בהם אדם לא היה מתוכנן לקחת את חייו של אדם אחר במכוון אך עדיין מוצאת לנכון הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בעבירת רצח. בכדי להתמודד עם מקרים כאלו חייבים לקבל ייצוג ראוי של עורך דין מנוסה בתחום. בחירת עורך לייצוג במקרים של רצח כוללת בתוכה מספר שלבים לבחירת העו"ד הנכון ביותר לייצוג ברצח. בזכות שמירה והקפדה על שלבים אלו תוכלו לקבל את הייצוג הראוי והנכון ביותר למקרה שלכם. ייצוג של עו"ד פלילי במקרה של רצח הוא ייצוג מלא הדורש את היחס האישי של הסנגור לכל אורך הדרך, החל מביצוע הכנה לחקירת משטרה צעד אחרי צעד עד שהחשוד יהיה מוכן ב 100%, ליווי באופן קבוע של בני המשפחה שגם הם באופן טבעי הופכים לחשודים בחלק מהמקרים ולא פעם מוזמנים לחקירה בשל מוערבות בפשע.

כפי שאתם אולי יודעים, לא כל הרג שלא כדין הוא רצח. יש דרגות שונות של רצח, והחוק מבחין בין רצח להריגה. רצח הוא הרג שלא כדין שנעשה בכוונה ו / או ביודעין. הריגה היא הרג שלא כדין שנעשה בפזיזות או ברשלנות. גם במקרים של רצח ישנם מספר דרגות שכל אחת מאותן דרגות דורשת בניית קו הגנה חזק ואינטנסיבי.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7