דירות גידול קנאביס

החזקה פלילית של סם

בתקופה האחרונה אנו עדים ליותר ויותר מקרים של דירות בהן מבוצע גידול קנאביס, דירות אלה היו שנים רובת, לאחרונה הן נתפסות הרבה יותר על ידי משטרת ישראל.

הגידול בדירות מבוצע לאור שיטת החקלאות ההידרופונית, שיטה אשר מגנה על הצמח ממזיקים מחד ומספקת אור יום באמצעים מלאכותיים, התוצאה היא גידולים טובים עד למאוד, מה ששיפר תחילה את המחיר לסם המגודל כך. בעבר לקח למשטרה שנים עד שהיא הגיע לגילוי של השוק, בדרך הצליחו המגדלים לגדל כמויות גדולות מאוד של קנאביס באין מפריע.

גידול סמים גם גידול קנאביס בדירה הינה עבירה פלילית חמורה.

החוק רואה בגידול קנאביס בין אם בשטח, בחממה או בדירה כאירוע שהוא מחוייב להילחם בו. דרך החוק היא קביעת רף ענישה חמור ביותר – במקרה זה של 20 שנות מאסר. הבעיה המרכזית היא שלא אחת מגדלים את הסם לטובת שימוש אישי – וגם שם יש קביעה של עונש חמור של 20 שונת מאסר.

גידול מריחואנה בבתים הוא גידול שלא אחת קל לגלות, לבטח למי שלא זהיר, דרך מרכזית היא בחינה של חשבונות החשמל והמים של הדירה. הגידול של הצמח דורש חשמל רב, כאן פנתה המשטרה לחברת החשמל וגילתה חריגה מהחשבונות, הצעד שכנגד שביצעו המגדלים הוא התחברות פירטית לחשמל.

דרך נוספת היא הרייח העז של הקנאביס שמתפשט ברחבי הביניין. כאן מתקיים אירוע שבמהלכו דיירים בבניין שמזהים את הריח מתקשרים למשטרה בשל אותו רייח חריף. לצורך התגברות על כך המגדלים משתמשים במוחי אוויר ומסנני אוויר עם פחלם פעיל.

שוב, עצם המפוחי אוויר שלוקחים חשמל – שוב מעלים את החשבונות.

גידול קנאביס בתוך הבית יכול להיות גם מסוכן שכן הוא דורש תשומת לב וטיפול מתמשכים. זה יכול להוביל לסיכוני שריפה, עובש ובעיות בריאותיות אחרות.

גידול צמחי קנאביס בדירה עלול להוביל למספר בעיות משפטיות לדיירים ולמשכירים. זה יכול לגרור קנסות, החרמת צמחים, הפסקת חכירה, או אפילו כתב אישום פלילי.

זה לא חוקי לגדל קנאביס בדירה כי זה יוצר מטרד ציבורי.

מטרד ציבורי: על פי חוק, ניתן לגדל את צמח המריחואנה רק בבית מגורים פרטי. החוק גם אוסר על כל אחד לגדל מריחואנה בטווח של 1000 רגל מבית ספר, מעון יום או מגרש משחקים.

גידול סמים (כלומר גידול קנאביס, כי עדיין לא נתקלנו במקרה שבו גידלו פרג לצורך הפקת אופיום) בדירה נחשב למטרד ציבורי מכיוון שהוא יוצר ריח חזק מדי עבור הסביבה ועלול להשפיע לרעה על בריאותם ובטיחותם של אנשים.

גידול מריחואנה בדירה עלול לגרום לקנסות כבדים או אפילו למאסר אם יתפסו על ידי המשטרה. ההשלכות כה חמורות שאנשים רבים נמנעים מגידול מריחואנה בכל מחיר ובמקום זאת קונים את הקנאביס שלהם מבתי מרקחת ומעשנים אותו בשטח שלהם או מגדלים אותו בעצמם בחוץ עם גינה או חממה.

גידול קנאביס בדירה הוא עבירה פלילית מכיוון שלרוב מדובר ביותר מדירה של אדם אחד. המשמעות היא שבעל הבניין או המשכיר יכולים לפנות אותם בשל הפרת תקופת הסכם השכירות שלהם.

גידול מריחואנה בדירה היא עבירה פלילית מכיוון שהיא נחשבת לצריכה ציבורית. זה לא חוקי לגדל קנאביס בכל מקום שיש בו חלון הפונה לרחוב, במרפסת הדירה שלך, או בכל מקום אחר שבו אנשים יכולים לראות מה אתה עושה.

לסיכום

דירות גידול קנאביס הן עבירה פלילית בעלת משקל כבד, חשוב לבחור ייצוג של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה שיעזור לכם להתמודד עם התיק והחשדות בצורה הטובה ביותר.

עם רגע התחלת החקירה לא מומלץ לדבר ולשתף במידע עד להתייעצות עם עורך דין פלילי שילווה אתכם על הצד הטוב ביותר בהליך.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7