בניית קו הגנה עבירות מין

אלימות במשפחה

בניית קו הגנה בכל עבירה או נושא מורכב מחד וחשוב ביותר מאידך. בעבירות מין בניה של קו הגנה שבכוחו לתת הסבר לאירועים, או לפחות לנסות לתת הסבר, הוא קריטי. נכון, יש תיקים של נאשם שבחר ב"זכות השתיקה" וזוכה (לקוח שלי) אולם הדבר נדיר ביותר. לרוב שיש שימוש בזכות השתיקה בעבירות מין, יש הרשעה בבית המשפט.

הדרך לבניית קו הגנה עוברת בין מספר שלבים וכוללת גם את המעורבות של הלקוח בתהליך. למעש בלי מעורבות ענק של הלקוח, קשה לבצע דבר בהתמודדות מול חשד לביצוע עבירות מין.

חשוב לדעת, חקירת עבירות מין כוללת שימוש בטכנולוגיות, כך שאם קו ההגנה נסמך על טענות מופרחות, אלה יפלו ברגע שהשימוש בטכנולוגיות יפעל. לדוגמה: אם אתה טוען שהייתם בבאר מסוים ושתם יחד, ולאחר מיכן עברתם בין סידרה של מקומות, הרי הסיכוי שהמעשה לא צולם הוא קלוש. הסיכוי המרבי הוא שיש צילומים במספר זירות.

לא פחות חשוב לזכור את נושא האיכון, באם אתה טוען שלא הלכתם לצימר מסוים, ויש תיעוד טכנולוגי (איכונים) אשר מלמד ששניכם הייתם באותו הצימר במשך שעות, יצאתם מאותו המקום וחזרתם לאותו המקום – הדבר מוכח למעשה.

עבירות פליליות בתחום המיני אלו עבירות הכוללות לא מעט שימוש באמצעים מיוחדים בעת חקירות המשטרה. אתה כנחקר חייב להכיר את הנושא, לא פחות חשוב, אתה נידרש להיות מסוגל להסביר את הנושא. אם יש לי עצה מהותית? היא להתכונן לשלוט בהסברים להכיר את מה שאתה צפוי לעבור ולשלוט במה שאתה אומר. לדעת תמיד להכין תרגילי חקירה שכנגד.

על מנת להיות מוכנים לכל אלא מעל הכל נדרשת הכנה לחקירה במשטרה. חשוב לבחור עו"ד פלילי שמתמחה בצורה הטובה ביותר בייצוג עבירות מין שיכין אתכם וידאג למצות את כל הזכויות העומדות לרשותכם. ללמוד ולהכין את ההתמודדות באופן מיטבי.

חובה לזכור, יש היבט נפשי מהותי לחקירה, כך שלא אחת שוכחים תא העיקר. התמודדות עם חשד לביצוע בעבירה מינית היא סיטואציה קשה ומלחציה מאוד נפשית. קשה לאדם לרואת את עצמו כמי שפעל שלא כהלכה, לבטח בהיבט המיני.

כיום זה בידיעת הכלל כי מערכת המשפט בישראל מחמירה מאוד עם אישומים בעבירות מין. לא אחת יש תחושה קשה של "סוף הועלם" אצל נחקרים. הם רואים לא רק את החשד,ף אלה את הצורך להודות כלפי המשפחה במעשים מיניים שהם לא רוצים להודות בהם. בפועל, כמעט בלתי אפשרי לנהל תיק בשתי חזיתות מוסרית ומשפטית. עורך הדין הפלילי ממקד את האירוע לחזית המרכזית.

טיפול וייצוג בעבירות מין הוא קשה מאוד, הוא דורש עורך דין שחותר לניצחון ללא פשרות, כזה שיעשה הכל בכדי להפחית את עונשו של החשוד למינימום האפשרי. לא פעם אנו עדים למקרים בהם עורכי דין טובים גם הצליחו להביא למצב של חוסר הרשעה בעבירות מין.

תהליך בניית קו הגנה – סיבות אפשריות לעלילה – יש עוד רבות:

1. מוטיבציה לקורבן

למה הוגשה התלונה? מה מנחה את המתלוננת שנים אחרי להתלונן?

לכך יש לי דוגמאות לרוב: המתלוננת, ילדה בת 9, התלוננה בזמן אמת על אירוע מינורי וחסר משמעות. בני המשפחה דחו אותה, והיא החלה מאותו הרגע בתהליך של ניתוק הקשר עם בני המשפחה. יחד עם תהליך של החזרה לקשר, שנים אחרי, היא מעצימה את האירועים, מספרת על אירועים חדשים ורבים שהיו בזמן עבר. המשטרה לא רואה באירועים כחמורים מספיק. ושוב עוברות כמה שנים ושוב יש תלונה, הפעם מסודרת הרבה יותר, מדויקת הרבה יותר, על אירועים של זמן עבר. כאן חובה היה במסגרת בניית קו הגנה עבירות מין לספר את הסיפור. חוסר יכולת לספרו מכשיל.

דוגמה נוספת: 8 שנים אחרי, שהגברת מגלה שהיא לא מצליחה לממן את עצמה, שמצד שני החבר לשעבר חי חיי רווחה, לומר, עובד, על סף חתונה היא מגישה תלונה. התלונה היא על הפרידה למעשה, על כי הוא גרש אותה מבית הוריו ששניהם היו חיילים. אז היא אחרי הפרידה טענה לאירוע של אלימות, אבל … עשתה הכול על מנת לחזור. הוא סרב, והתוצאה היא אחת, היא המשיכה לרדוף אחריו והוא המשיך להתעלם ממנה. עכשיו שלה אין חיים, היא על סף גיל ה 30, היא מוצאת את האשם בכל החיים המוחמצים שלה. הדברים כאן עולים במהלך המשפט. חובה היה בזמן אמת לבצע הליך של בניית קו הגנה עבירות מין ולדעת את כל אלה.

שימוש בחוקרים:

אנו לא יודעים הכל. לבטח שלא על תהפוכות הנפש. אולם חובסה לבצע תיעוד מלא של הקורבן, לבטח מרגע שיש תלונה. כיום הדבר קל (במרשתת) הדברים באופן מוזר בהמשך נמחקים. בניית קו הגנה עבירות מין מחייב לדעת את כל אלה. קשה להאמין כמה דברים אנו מגלים בבילוש נבון ונכון. בילוש שלא כולל הטרדת עדים.

2. הסכמה בזמן עבר

לכך גם יש דוגמאות לרוב מתיקים בהם טיפלתי: שלושה נפגשים בדירה למסיבה. בחורה לא אטרקטיבית מביאה ידיד לביתה יחד עם חברה שלה, היא מסבירה לידיד שלא ינסה דבר עם החברה, שכ לדבריה החברה היא לסבית. בלילה מאוחר הידיד והחברה שוקעים באירוע מיני. תוך הסתרה של האירוע מהחברה. בבוקר שזה מתגלה, החברה ובעלת הדירה הולכות למשטרה וטוענות לאונס. תמיד זה כך, אחרי השפעת הדחף המיני, האלכוהול, והרצון לרגע – יש התפכחות.

3. אירוע שלא היה – נקמה

אני בתור עורך דין פלילי לא יודע מה היה ומה לא. אבל, לא אחת נתקלתי באירועים של טענו כלפי אדם שפגע מינית. הוא לצערו נאלץ לחשוף שהוא אימפוטנט גמור. היינו הגברת חיזרה וחיזרה, הוא סרב והיא נקמה בדרך של תלונה. היא הרי לא הבינה למה הוא מסרב. מהרגע שהאשם חקר את הדברת על החדירה וכו – התיק הסתיים.

4. חובת הוכחה – הגזמה באירוע

חובה לדתע לאבחן בין האירוע בפועל להגזמה שמתלווה אליו. לדוגמא, הוספה של מוטיב של כוח, הוספה של מוטיב של חדירה, הוספה של מוטיב של התנגדות. כאן לדוגמה אנשים מחמירים בתיאור האירוע, אירוע פלילי עד בלי די. לדוגמה זוג התמזמז, בהסכמה, לאחר מיכן יש אקט ששם מוטיב ההסכמה לא היה, לאחר מיכן יש שוב אירועים בהסכמה. השאלה היא האם אותו האדם יכול היה לדעת שיש באקט מסויים אירוע של העדר הסכמה?

5. אי שפיות – שכרות

לטעות לשכרות, ולחוסר הסכמה לאורה. זה קל. האם זה באמת המצב? מי סיפק את האלכוהול? כמה יש מוטיב של העדר הסכמה באירועים? האם תמיד אנשים נימציאם באירוע שהם ללא שום חומרים שהם? לא פחות חשוב לזכור, רבות יטענו ל"סם אונס" בפועל, השימוש בסם הוכח פעמים ספורות בלבד בישראל.

לסיכום

בניית קו הגנה עבירות מין כוללת מספר דרכים וטכניקות, אך יחד עם זאת עורך דין יצרתי ימצא עוד דרכים רבות להתמודד עם האישום זאת בהתאם לסוג העבירה.

שאתם מואשמים בביצוע עבירות מין היצרתיות של הסנגור שלכם היא דבר קריטי מאוד, ההבנה שלו את החוק, הרצון שלו להתמודד ולהילחם עבורכם ללא כל פשרות ולראות רק את הצד שלכם גם אם זה לא פעם אומר שיש להטיל ספק בכל ההאשמות של הקורבן.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7