איך להימנע מבחירה שגויה של עו"ד פלילי

איך להימנע מבחירה שגויה של עו"ד פלילי

אחד הדברים שחייבים לדעת לפני בחירת סנגור פלילי הוא איך להימנע מבחירה שגויה של עו"ד פלילי. בחירה שגויה עלולה לגרום לכם נזק רב ואפילו להחמיר את העונש הצפוי לכם.

המציאות בישראל היא כזאת שנכון לכתיבת שורות אלו קיימים מעל 70,000 עורכי דין במדינת ישראל, בנוסף לאלו שכבר בימים אלו עושים את מבחני לשכת עורכי הדין ובכל שנה נוספים עוד אלפי עורכי דין.

בזמן שרוב עורכי הדין הם מקצועיים ומנוסים, עדיין קימים כאלו חסרי ניסיון וידע בתחומי החוק הפלילי וייצוג לא ראוי על ידי אחד מהם עלול לגרום נזק ומחיר כבד מאוד של דיני נפשות.

אדם נורמטיבי אשר חשוד בביצוע עבירה פלילית מרגיש שכל עולמו חרב עליו, הוא חש מאוים ומתוסכל וכל המחשבות שלו הן סביב הנושא הפלילי והמשקל הכבד שלו. לכן, הבאנו לכם מספר דגשים שיעזרו לכם לבחור עורך דין פלילי בראשון לציון בצורה הטובה ביותר, כזאת שתהיה נכונה עבורכם ולא רק לבצע בחירה לפי העלות הכספית וגובה שכר הטרחה אותו דורש מכם עוה"ד.

כאשר מואשמים בעבירה פלילית, אתם זקוקים לעורך הדין הפלילי הטוב ביותר שאפשר למצוא. אחרי הכל, עתיד הקריירה שלכם, המוניטין שלכם ואפילו החופש שלכם עומדים על הפרק. עם זאת, עם כל כך הרבה עורכי דין בישראל, איך בוחרים את האדם הנכון?

  • חיבור אישי : עורך דין פלילי הוא לא רק זה שמייצג אתכם בהליך החוקי מול בית הדין, אתם צריכים שיהיה לכם חיבור אישי, שתוכלו לשתף אותו ברגשות שלכם, בפחדים והחששות שלכם והוא יהיה לכם גם לאוזן קשבת.
  • ניסיון קודם בתיקים דומים : כל תיק המגיע לדיון בבית משפט נבחן בפני עצמו. אין תיקים דומים אך ישנם מספר מקרים שניתן למצוא בהם קווי דמיון, עורך הדין צריך להיות בעל ניסיון בייצוג בתיקים שדומים למקרה שלכם.
  • מחיר הוגן : עורך דין פלילי צריך לגבות מחיר הוגן עבור השירות שהוא נותן, ישנם עורכי די רבים שגובים שכר טרחה גבוה מאוד, במקרים קיצונים של ייצוג בפלילי לצערנו המציאות כי ניתן לראות שיש ניצול של המצב. לכן, חשוב למצוא עו"ד שעובד בשכר טרחה הוגן.

ידע הוא כוח בכל הנוגע להימנעות מבחירה לא טובה של עורך דין פלילי, אך על ממה אתם צריכים להיזהר? הדאגה הראשונה שלכם היא לוודא שעורך הדין שתבחרו יהיה כשיר לטפל בתיק הספציפי שלכם. עליכם לבקש הפניות והמלצות מלקוחות מרוצים ולבדוק את ניסיונו של עורך הדין בתחום החוק שלכם.

כמו כן, עליכם לקחת בחשבון את עלות העסקת עורך דין פלילי. סביר להניח שהדבר ישתנה בהתאם למיקום שלכם ולחומרת האישומים. עם זאת, עליכם להיות מודעים לכך שהעלות הסופית תהיה תלויה בזמן ובמאמץ הדרושים להשגת התוצאות הרצויות. בנוסף, מומלץ מאוד לבחור עורך דין פלילי שנמצא באזור המגורים שלכם, לא פעם רבים נדרים לבצע הכנה לחקירה במשטרה שאורכת זמן ומפגשים רבים, בכדי להקל על ההליך שלכם מומלץ למצוא עו"ד מאזור המגורים שלכם.

בזכות הכנה לחקירת משטרה עורך הדין יכולים ללמד אתכם כיצד יש להתנהל בביצוע בדיקת פוליגרף, מהו התהליך אותו תעברו וכיצד מתנהלת המערכת, להמליץ האם כדאי להגיע לעסקת טיעון או להגיע לדיונים, לאחר המלצות בית הדין יכול עוה"ד המייצג שלכם להגיש ערער על כל החלטה לערכאה משפטית גבוה יותר.

לסיכום

עכשיו שאתם יודעים איך להימנע מבחירה שגויה של עו"ד פלילי, כל מה שעליכם לעשות הוא לבחון היטב את הדברים ולוודא שאכן עוה"ד המייצג שלכם הוא זה הנכון עבורכם וידאג לצרכים שלכם ולמיצוי הזכויות באופן מלא.

וודאו שעורך הדין שלכם הוא מישהו שאתם יכולים לסמוך עליו. אתם צריכים להרגיש בנוח לשתף את הבעיות שלכם. כאשר אתם זקוקים לעורך דין, ישנם גורמים רבים שעליכם לשקול. כאשר אתם מוצאים את עצמכם זקוקים לסיוע משפטי, תרצו לוודא שיש לכם את עורך הדין הנכון שיוכל לעזור לכם להתמודד עם כל ההליך הפלילי.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7