סוגי הלבנת הון

סוגי הלבנת הון

סוגי הלבנת הון – התהליך שבו פושעים מרוויחים מפעולות בלתי חוקיות נראה חוקי על ידי ערבובם עם כספים לגיטימיים או הפיכתם לכסף מזומן לגיטימי לכאורה.

הלבנת הון היא תהליך הפיכת הכנסות הפשע והשחיתות לנכסים לגיטימיים לכאורה. הלבנת הון מתבצעת במטרה להתחמק מבדיקת אכיפת החוק על מנת להסתיר נכסים שהושגו שלא כדין, כך שניתן יהיה להשתמש בהם בפעילויות בלתי חוקיות נוספות.

עסקאות הלבנת הון נועדו להיות קשות למעקב או זיהוי. עסקאות אלה נבנות לרוב כך שמספר מזומנים גדול יחזור במהירות בחשבונות שונים על מנת ליצור את המראה הכנה "שהגיעו ממקורות משפטיים וחוקיים”. על ידי הסתרת מידע פיננסי על עסקאות אלה, פושעים יכולים להימנע מהרמת דגלים אדומים מול רגולטורים וחוק.

ישנם שני סוגים של פעילויות הלבנת הון שאינם חוקים. אלה כוללים את הדרך להמיר רווחים שלא קיבלו לכסף לגיטימי ואת דרך העברת הכספים שלא נעשית באמצעות בנקים.

הלבנת הון היא תהליך שגורם לכספים שהושגו באופן בלתי חוקי שמקורם במקור לגיטימי או מקור אחר חוקי אחר על ידי הזזתם באופן המצביע על כך שהם לגיטימיים.

הלבנת הון כוללת שלושה סוגי פעילויות:

  • המרה: סוג זה כולל המרת רווחים לא חוקיים לכסף בתום לב, לרוב באמצעות השקעה בנכסים.
  • שכבות: סוג זה כרוך בהפקדת כסף אסור מספר פעמים אצל בעלי חשבונות שונים ליצירת רשתות קרנות.
  • העברות: סוג זה מתייחס להעברת כספים ללא שימוש בבנקים או במוסדות פיננסיים.

ישנם סוגים רבים של הלבנת הון. חלקם בלתי חוקיים וחלקם חוקיים. להלן מספר סוגים של הלבנת הון:

תוכניות מובנות להלבנת הון כוללות עסקאות פיננסיות מורכבות המסתירות את המקור הבלתי חוקי של כספים בחברות קטנות או אפילו בתעשייה שלמה (למשל סחר בסמים). התוכנית עשויה לכלול עסקאות שכבות עם פעולות עסקיות לגיטימיות בכדי להסוות את מהותן האמיתית (למשל, רכישה ומכירה של מניות מטעם עבריינים).

הצורות הנפוצות ביותר הן הלבנת הון מבוססת מזומנים, המתקיימת במטבע פיזי, והלבנת הון מבוססת עסקאות פיננסיות, המתבצעת בצורה של העברות בנקאיות ועסקאות דומות.

סוגי הלבנת הון: ישנם סוגים רבים של הלבנת הון. כמה סוגים כוללים:

1. הלבנת הון על בסיס מזומן – הלבנת הון מבוססת מזומנים

תכנית הלבנת הון מבוססת מזומנים היא דרך להסתיר את המקור או היעד של כספים בלתי חוקיים. ניתן להשתמש בו בפעולות רבות ושונות, כולל סחר בסמים, מימון טרור, הונאות סחר בינלאומיות, פשעי רשת וכו '.

תוכניות הלבנת הון מבוססות מזומנים פופולריות למדי באזורים מסוימים בהם התקנות רפויות או לא מפותחות. זאת מכיוון שלמזומנים יש סיכון נמוך במיוחד להתחקות. כמו כן, קשה יותר לעקוב אחר עסקאות מזומנים מאשר מידע מאוחסן דיגיטלית במערכת של מוסד פיננסי מכיוון שאין לו כל רישום ספציפי שאפשר לעקוב אחר גורמי אכיפת החוק.

2. הלבנת הון המבוססת על עסקה פיננסית.

הלבנת הון על בסיס עסקה פיננסית היא שיטה נפוצה למימון פעילויות פליליות. הוא כרוך בעסקאות פיננסיות שנועדו להסוות את מקור הכספים המקורי או להימנע מגילוי על ידי גורמי אכיפת החוק או גורמי רגולציה.

ניתן לחלק באופן כללי את תהליך הלבנת הון לשלושה שלבים: מיקום, שכבות ואינטגרציה. ראשית, “מכבסה” מפתה את הכסף המלוכלך לעסק שלו על ידי קבלת מזומנים, צ'קים, העברות בנקאיות וכו '. שנית, הם מעבירים אותו לחברת קטנות אחרות שלהם. שלישית הם גורמים לזה להיראות כאילו-על ידי הצבתם בחשבונות שונים-זה כבר היה שם לפני ביצוע העסקה.

אמנם תהליך זה מתרחש בדרך כלל במיקומים פיזיים, אך הוא הופך להיות קל יותר עם הופעת המטבעות הדיגיטליים כמו ביטקוין ואת'ריום. הקלות שבה ניתן להלבין כסף מתמיד אומרת שפושעים כיום יצירתיים יותר בשיטותיהם. סביר יותר שהם ישתמשו בבורסות קריפטוגרפיות לעסקאות שלהם מאשר חשבונות בנק מסורתיים.

3. הלבנת הון מבוססת השקעות.

הלבנת הון היא תהליך הפיכת כספים או נכסים אשר מתקבלים באופן בלתי חוקי, לעתים קרובות באמצעים פליליים, מכוונת או נגנבים לנכסים לגיטימיים לכאורה.

דוגמה אופיינית תהיה אם אדם רוצה לקנות בית אך אין לו מספיק כסף לכך. לאחר מכן האדם מבקש מהמוכר עזרה ברכישת הנכס על ידי הצעת חלק מהרכוש שלו כבטוחה כנגד רכישה זו.

הלבנת הון הופכת כעת פופולרית גם בעולם הקריפטו. עבריינים משתמשים במטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין כדי להלבין כסף ולהתחמק מסוכנויות אכיפת חוק. ככל שהמטבעות הקריפטוגרפיים ימשיכו לצמוח בפופולריות, יהיה יותר ויותר קשה לרשויות אכיפת החוק לתפוס פושעים שמשתמשים בהם לפעילותם הבלתי חוקית.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7