מה העונש על תקיפת בת זוג

מה העונש על תקיפת בת זוג

"מה העונש על…" ?

ככלל אין דרך להשיב על השאלה הזאת שאני נשאל לא אחת.מה העונש על תקיפת בת זוג

יש אין סוף סוגים של תקיפה, החל מאירוע של איומים שזאת תקיפה נפשית, דרך סוגים של לאימת כלכלית, ועד לרצח – שזה, בוא נגדיר – מאסר עולם.

ככלל לאור החשיבות שהמחוקק והמשטרה רואים במסגרת הביתית, תקיפה של בת זוג תקבל תעדוף ביחס לכל תקיפה אחרת, גם אירועים של תקיפת בת זוג ללא נזק, כזאת שתקרה תקיפה סתום – יכולים להסתיים במאסר.הדבר מורכב לאור העובדה שהתלונה לא אחת היא שנים אחרי.

בניה של תיעוד

לא אחת כעורך דין פלילי במרכז נתקלתי במציאות שם היה אירוע אלימות זה או אחר, האישה דאגה לתיעוד מלא של האירוע, ואז הם חיו עוד מספר חודשים/שנים באהבה גדולה

– ברגעי הפרוד האישה הוציאה את הראיות לצורכי שימוש במערכת הפלילית.

חשוב לזכור, אין תקיפה שן בן זוג, כמו תקיפה של בת זוג.אישה שתספר בחקירה שהכתה את בן זוג והוא החזיר לה – התיק כנגד בן הזוג יפתח – כנגדה – סביר להניח ייסגר.

ביטל תלונה כנגד בן הזוג אחרי הגדת האמרה/תלונה במשטרה – הרכבת יצאה.

אין דרך לבטל את התלונה. עוד חשוב לציין, נשים רובת מבינות באיחור מסוים שעצם התלונה מובילה לנזקים קשים עבורן – ומנסות לבטל את התלונה, למערכת אין סבילות לנושא והתלונה לא תבוטל.

מה העונש על תקיפת בת זוג

מערכת הענישה במדינת ישראל, בכל אירוע פלילי מורכבת מפרמטרים רבים לבדיקה. יש מבחר נקודות לבדיקה, ואלו רק חלקן: מה הנזק הפיזי אשר נגרם?

מהו הנזק הנפשי אשר נגרם?

האם יש טיפול זוגי?

מה האחריות הכוללת באירועים? האם יש פירוד?

מה היא העמדה של בת הזוג כיום?

מה המסר החברתי שיוצא מבית המשפט?

חשוב לזכור, לעולם לא עומד התיק לבדו, ואפילו בת הזוג תבוא ותבקש על חייו ותעתור לסגור את התיק – יש לבית המשפט גם חשיבות רבה בקביעת מסר חברתי.

חובה על כל אדם להבין, המערכת הפלילית יכולה להוביל להחלמה וגם לנזקים. בתור עורך דין פלילי , פעמים רבות, הפכתי אירועי אלימות לטיפוליים ובכך הצלחתי למנוע ענישה קשה, נושא זה דורש מסירות ורצון מצד בני הזוג, בלי רצון זה, אין מה לדון בהחלמה וטיפול.

חשוב לזכור, גם פרוד הוא סוג של שיקום.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7