הדין המנהלי ועתירות 

בתוך כל סוגי המשפט על גווניו השונים קיים סוג אחד שלא כל האנשים מכירים, והוא המשפט המנהלי. כשמדברים על משפט מנהלי מדברים על משפט המתייחס למערכת היחידים בין רשויות המדינה ובין הפרט. רשויות המדינה יכולות לכלול גופים כמו:

  • רשויות מקומיות 
  • וועדות ציבוריות 
  • רשות השידור 
  • הבורסה לניירות ערך 

הדרך להגביל את כוחן על הרשויות כולל את ההנחה שכל מה שלא מותר באופן מפורש וברור הוא אסור לפי החוק, וכך הרשויות לא יכולות לפגוע באזור. לפי הכלל יש לאזרחים זכות לשימוע וזה בדיוק השלב שבו כדאי לפנות אל עו״ד שעוסק בתחום הזה, מכיר אותו ויכול לסייע. 

העתירה המנהלית 

כשמדברים על עתירה מנהלים מדברים על עתירה שברוב המקרים תוגש לבתי המשפט המחוזיים והיא יכולה להיות מוגשת על ידי כל אזרח פרטי שרוצה לעתור כנגד החלטתה של גוף ציבורי. בפועל המטרה של העתירה היא לנסות ולשנות את ההחלטה, והעתירות הללו יכולות לדון בנושאים שונים כמו: גביית ארנונה מוגזמת וכדומה. 

עורכי הדין המובילים בתחום 

ממש כפי שלא הייתם פונים ככה סתם לעורך דין לתביעות סיעוד הראשון שאת השם שלו הייתם שומעים בתחום הנדל״ן, כך גם לא כדאי לפנות אל כל עו״ד המציג עצמו כמומחה בתחום המנהלי. כדי שיהיו כמה שיותר סיכויים להצלחת העתירה וכדי שהכול יתנהל על פי הנהלים הברורים, מומלץ יהיה לפנות אל עו״ד מנוסה. אתם מוזמנים להשאיר את פרטי המקרה שלכם אצלנו, להסביר בקצרה מה דרוש לכם ומייד נוכל לקשר אתכם עם אחד מעורכי הדין הטובים ביותר שעוסקים בתחום הזה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *