גידול קנאביס כעבירה פלילית

החזקה פלילית של סם

בישראל יש כיום 120,000 רישיונות שימוש והחזקה בקנאביס.

בסיום שנת 2023 הקנאביס יהפוך לסוג לש תרופת מרשם.

אם כך, השאלה מדוע יש עבירה פלילית בעצם גידול הקנאביס, באם ההחזקה לשימוש אישי היא "חצי" חוקית?

למה גידול קנאביס כעבירה פלילית ממשיך להעסיק את בתי המשפט מידיי יום?האומנם "חצי" חוקית?גידול סמים

"חצי חוקית"?

למעשה החזקת קנאביס לצורכי שימוש אישי, היא אירוע פלילי אומנם, ללא אישור רפואי, אולם, לא נהוג להגיש כתב אישום בגינו.

לא אחת מגישים, כנגד המחזיק בקנאביס, רק סוג של הזהרה או קנס, אם כך מדוע גידול קנאביס לשימוש אישי היא עבירה פלילית ? אחרי הכל מדובר באירוע שהסם עצמו לא יגרור, במרבית המקרים לשימוש אישי, כתב אישום. אז למה הגידול של אותו הקנאביס לשימוש אישי היא עבירה פלילית.

גידול קנאביס הוא עבירה פלילית למרות שהחזקתו זוכה לסוג של חסינות בפועל!

הבעיה היא כמובן שעצם גידול הסם הוא אירוע של הגדלת הכמות הקנאביס ללא שום יכולת שליטה בנושא, הכמות שגודלת היא לא תמיד יכולה להיות ידועה מראש. לא אחת הצמחים גדלים לגודל שיכול להגיע למשקל ענק.

חשוב לציין בחוק אין כמות גידול לצורכי שימוש אישי.

אולם בשנים האחרונות שמדובר בכמויות קטנות במיוחד, התיק יוסב, לא אחת, לתיק פלילי של החזקת הסם, הסיבה? הרצון שלא לדון בעבירה חמורה אלה לסיים את האירוע ב"אי הרשעה פלילית", או לפחות בענישה קלה.

חשוב לזכור, עד לא מזמן גם גידולים זעירים ביותר של גרם או שניים זכו לכתב אישום חמור מה שהוביל לאישום פלילי גם כנגד כאלה שבעת ניקוי הקנאביס נפל להם זרע או שניים לקרקע, ומשום מה צמחו צמחים זעירים, כמה זעירים? עדיין קשה להבחין בהם!

בתור עורך דין פלילי חשוב להזכיר – מה שאתה אומר בעת החקירה ישפיע רבות בשאלת הענישה לבטח ביחס לקנאביס.

גידול קנאביס כעבירה פלילית  – כיצד לוכדים מגדלים?

בנוסף לאירועים רגילים של לכידה על ידי מודיעין, א שיטות רגילות של גילוי עבירות פליליות בגידול קנאביס יש שוני מהותי.

בעבר גידולי הסמים היו בשטח הפתוח.

כך שאפשרי היה לגלות את הגידול יחסית בקלות. אולם לאחרונה עם ההתפתחות בחקלאות החלו לגדל במבנים סגורים עם תאורה מלאכותית ולא פעם אפילו עם מערכות הידרופונית.

המערכות הדרופוניות והצורך בתאורה מלאכותית מוביל לצריכה גדלה של חשמל. כך שאמצעי מרכזי בלכידה של דירות גידול הן באמצעות המעקב אחרי חשבונות חשמל ומים.

חברת החשמל מעבירה לידי רכזי המודיעין גידול בחשבונות חשמל – ולאור זאת הדירה מקבלת סוג של בחינה ולא פעם מבצעים בהם חיפוש לצורך לכידה של מגדלי הסם.

דרך נוספת היא לכידה של מעטפות עם זרעי קנאביס שמיובאים לארץ באמצעות הדואר. גם כא לאחר קבלת המעטפה לא אחת מגיעים השוטרים עם צו חיפוש.

קיימת חשיבות קריטית להסתייע בעורך דין פלילי המומחה לסמים בעת חקירות של גידולי קנאביס, המטרה הבסיסית של עורך הדין הפלילי היא לא רק לברר את הסוגיה של הכמות של הסם או של השיכות לסם, אלה, גם, את חוקיות החיפוש. לא אחת בשל בעיות בחיפוש אנו מסוגלים להוביל לזיכוי טכני, או לענישה מקלה ביותר.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7