אונס בהסכמה

אונס בהסכמה

אונס בהסכמה הוא אירוע במסגרתו יש מניעה חוקית זאת או אחרת ליחסי המין.

עבירת האונס דורשת בדרך כלל הוכחה לכך שהקורבן נאלץ לקיים יחסי מין באלימות או איום או שהם אינם מסוגלים לתת הסכמה בגלל שהם שיכורים. כאשר הקורבן נאנס בכוח, הדבר עשוי להתגלות על ידי התנגדות פיזית מלבד סירוב מילולי שניתן להסיק מהתנהגותם. כאשר הקורבן שיכור או מסומם, הדבר עשוי להתבטא בחוסר יכולתו לבטא משפט קוהרנטי או לזכור מה התרחש; עם זאת, אם לא ברור אם הייתה הסכמה או לא, לא ניתן להניח הסכמה וקיום יחסי מין שלא בהסכמה עדיין יהוו אונס.

המונח "אונס בהסכמה" משמש לתיאור יחסי מין המתרחשים שיש מניעה חוקית לאירוע המין. בין לאור קטינות, בין לאור יחסים מיוחדים וכו. כאן כבר אין משמעות לשאלה האם "הקורבן" הסכים ליחסי המין או שלא. החוק הוא הקובע.

קיום יחסי מין עם קטין/ה שהם מתחת לגיל 14 הוא פעולה של אונס, בלי תלות בדבר. חובה להבין שאם יחסי המין הם מעל לגיל 14 ועד לגיל 16 יש סידרה של בדיקות שימנעו אירוע פלילי יש יחסים אסורים בהסכמה, או שלא. אולם בפרק זה אין אנו דנים בכך.

עבירה של יחסים אסורים יכול ויתקיימו במקרים רבים לא רק ביחס לקטינות אלה גם ביחס ליחסים מיוחדים, כמו לדוגמה מפקד ופקודה, יחסי הוראה בין מורה לתלמיד, או, יחסים במקום העבודה. ההיגיון של המניעה הזאת היא מניעה של יחסים בהם יש פערי כוחות בולטים בין האנשים ליחסי המין.

חשוב להבין מעל לגיל 16 ובאין יחסים מיוחדים, או הבטחה מיוחדת, כמובן גם בהעדר היבט כספי, ותר לקיים יחסי מין בלי תלות בשאלה מהו גילו של הפרטנר.

אונס בהסכמה, כמו גם יחסים אסורים בהסכמה הם אחד משורה ארוכה של עבירות מין הקיימות, בכדי להתמודד עם אישומים כבדים אלו מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מקצועי שילווה אתכם בהליך כאשר את מואשמים בביצוע אונס בהסכמה או יחסים אסורים בהסכמה.

שאלת הידע על הגיל היא קריטית, לא אחת קטינה מציגה את עצמה כבגירה או לפחות ככזאת שמעל הגיל המותר. חובה להבין את מלוא התמונה של ההצגה, של מה שהוביל את החשוד/נאשם לאמון בשאלת הגיל. חלק עצום מהתיקים בתחום עבירות אונס בהסכמה ו/או יחסים אסורים בהסכמה דן בשאלת הגיל הידוע לחשוד.

אונס הוא חוויה הרסנית וטראומטית שעלולה להשאיר את הקורבן חסר אונים.

לא כל דבר נבחן בזמן אמת, לא אחת, שנים אחרי אירועים מהעבר משפיעים באופן זה או אחר. לא רק ברמה של פוסט טראומה. אלה בכל רמה. בנסיבות אלה המדינה מעניקה למעשה חובות על האנשים לנהוג באופן מסוים ביחס לקטינים, כפיפים וכו.

אונס מותיר לעיתים קרובות את הקורבן בתחושת השפלה ובושה, לא תמיד נקודת הבדיקה היא כאן ועכשיו! יש לא אחת מציאות של תחושה קשה שתתחיל באופן אפשרי גם שנים אחרי! בנסיבות אלה המדינה כופה את כוחה בשאלת ההסכמה. כך שגם בהסכמה מלאה, אין משמעות להסכמה.

חשוב לציין באם יש הספקה של סמים ו/או אלכוהול – שאלת ההסכמה לא תמיד תהה קיימת, היינו לא יקבלו את הנושא של הסכמה שכן זאת אינה מדעת!

חשוב לציין, טיפול משפטי על ידי עורך דין פלילי המומחה לתחומי תיקי עבירות המין הוא בסיסי לחלוטין בתפול בתיק פלילי. מומלץ על כן להעזר בעורך דין פלילי מהרגע הראשון, קיימת חשיבות רבה לאמירות ראשוניות, לכן מומלץ לפני החקירה הראשונה, להתייעץ בעורך דין פלילי.

שתפו:

מאמרים נוספים

חוק אשראי הוגן

חוק אשראי הוגן

בעידן הדיגיטלי, בו קבלת אשראי הפכה קלה ונגישה מתמיד, גוברת חשיבותו של חוק אשראי הוגן. חוק זה, שנחקק, נועד להגן על הצרכנים מפני ניצול ומפני

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה

הכנה לחקירה במשטרה באירוע פלילי מורכב היא אירוע נוראי. לא פעם מעבר לחקירה עצמה. ההכנה לחקירה מחייבת את בניית היכולת להתמודד עם מציאות מטורפת של

Call Now Button
×

שלום, כאן עורך דין פלילי מוטי אדטו. אני זמין ואשמח לעזור בכל שאלה

× זמינות מיידית 24/7